fbpx
Nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Lublinie
Nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Lublinie
22 maja 2023
Dodatkowe pieniądze unijne dla szpitala dziecięcego w Lublinie
Dodatkowe pieniądze unijne dla szpitala dziecięcego w Lublinie
5 czerwca 2023
Nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Lublinie
Nowy Oddział Pulmonologii dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Lublinie
22 maja 2023
Dodatkowe pieniądze unijne dla szpitala dziecięcego w Lublinie
Dodatkowe pieniądze unijne dla szpitala dziecięcego w Lublinie
5 czerwca 2023
Pokaż wszystkie

Gala Zakup Prospołeczny w Lublinie

Znak „Zakup Prospołeczny” przyznawany jest w ramach certyfikacji produktów i usług. Logotyp wyróżnia wybrane jednostki spośród PES działających na danym terenie

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie po raz IX odbyła się uroczysta Gala wręczenia certyfikatu Znak Promocyjny Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny”.

Przyznanie znaku to wynik dbałości o stałe umocnienie rangi i wizerunku podmiotów ekonomii społecznej (PES) jako symbolu usług i produktów o najwyższej jakości, które jednocześnie wykorzystują potencjał społeczny. Galę uroczyście otworzył wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

Znak „Zakup Prospołeczny” przyznawany jest w ramach certyfikacji produktów i usług. Logotyp wyróżnia wybrane jednostki spośród PES działających na danym terenie – umacnia ich rangę i wizerunek oraz sprawia, że stają się symbolem usług i produktów o najwyższej jakości. To wyróżnienie dla podmiotów, które szczególnie dbają o wykorzystanie potencjału społecznego. Znak wspomaga działania prowadzone w zakresie marketingu i public relations, daje również klientom szansę kupowania produktów i usług ekonomii społecznej, a tym samym podejmowania ważnych społecznych decyzji.

Pragnę podziękować za piękną działalność prospołeczną, bo wasza praca dla człowieka potrzebującego to praca nieoceniona. W naszym województwie ponad 5 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej jest zaangażowanych i pracuje na rzecz ludzi potrzebujących: niepełnosprawnych intelektualne, fizycznie i tych, którzy zostali wykluczeni. I to jest dla tych osób druga szansa, żeby znaleźli na nowo swoje miejsce, poczuli się potrzebni. Warto, żebyśmy promowali takie akcje jak „Zakup prospołeczny” – mówił wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski.

Przyznanie Znaku Promocyjnego Ekonomii Społecznej „Zakup Prospołeczny” następuje poprzez udzielenie licencji na okres 1 roku. Po upływie tego czasu podmioty zainteresowane kontynuacją certyfikacji mogą złożyć wniosek o przedłużenie na kolejny rok. Zaświadczenia przyznaje Lubelska Kapituła Certyfikująca działająca przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Lublinie, składająca się z członków Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej Województwa Lubelskiego.

Statuetki oraz certyfikat otrzymało dziś 10 podmiotów ekonomii społecznej:

  • Spółdzielnia Socjalna Arka. Kategoria – usługi: kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych, usługi komunalne, usługa cateringowa.
  • Spółdzielnia Socjalna Sperare. Kategoria – usługi: Nauczanie metodą Marii Montessori.
  • Spółdzielnia Socjalna Cisówka II. Kategoria – usługi: usługa cateringowa, usługi komunalne.
  • Fundacja Kaligo. Kategoria – usługi: warsztaty przyrodnicze i ekologiczne.
  • Spółdzielnia Socjalna Rykovisko. Kategoria – usługi: Szycie strojów ludowych i historycznych.
  • Fundacja Helix Farm. Kategoria – usługi: warsztaty edukacyjne dotyczące hodowli ślimaków.
  • Spółdzielnia Socjalna Lider. Kategoria – usługi: usługi opiekuńcze, usługi budowlano-remontowe.
  • Fundacja Teatroterapia Lubelska. Kategoria – usługi: teatr osób niepełnosprawnych.
  • Spółdzielnia Socjalna sami swoi. Kategoria – usługi: „STÓŁ OWOCOWY”.
  • Centrum Integracji Społecznej w Jacni. Kategoria – produkt: pierogi: „MIX ROZTOCZAŃSKI”.

Już na jesieni br. 33 podmioty będą mogły ubiegać się o przedłużenie certyfikatu.

Uroczystość zakończył występ artystyczny Fundacji Teatroterapia Lubelska. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej wystawili spektakl pt. „Spowiedź w drewnie”.

Gala „Zakup Prospołeczny” realizowana jest w ramach projektu pozakonkursowego pt. „Ekonomia Społeczna – Drogowskaz Rozwoju Społecznego II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11 Włączenie Społeczne, Działanie 11.3 Ekonomia Społeczna realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Celem działania jest upowszechnianie i wyróżnienie wysokiej jakości produktów i usług wytwarzanych przez podmioty ekonomii społecznej z całego regionu. Przedsięwzięcie ma charakter non-profit.

źródło: lubelskie.pl