fbpx

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska na targach w Monachium

Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Projekt przesłany do Komisji Europejskiej
31 października 2022
Dolny Śląsk i Wolne Państwo Saksonia dla Ukrainy
29 listopada 2022
Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska. Projekt przesłany do Komisji Europejskiej
31 października 2022
Dolny Śląsk i Wolne Państwo Saksonia dla Ukrainy
29 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska na targach w Monachium

Targi Electronica w Monachium to jedne z największych targów w Europie, gromadzące przedstawicieli międzynarodowego przemysłu elektronicznego. Dolnośląscy przedsiębiorcy, w ramach projektu Going Global dofinansowanego ze środków unijnych, podczas wydarzenia mieli okazję zaprezentować swój potencjał przed kontrahentami z całego świata. W misji gospodarczej do Monachium uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa – wicemarszałek Grzegorz Macko oraz radni województwa: Michał Bobowiec i Damian Mrozek.

 

– To dla nas bardzo ważne, że jako samorząd województwa mamy możliwość promować dolnośląskich przedsiębiorców i umożliwiać im uczestniczenie w tak ważnych wydarzeniach. Przez kilka dni targów przedsiębiorcy nie tylko pokazują swoje produkty, ale mają okazję porozmawiać z potencjalnymi kontrahentami reprezentującymi największe globalne przedsiębiorstwa. Jako Dolny Śląsk stawiamy na innowacje, na rozwój nowych technologii i wsparcie dolnośląskich firm – zaznacza Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

 

Targi Electronica 2022 organizowane są co dwa lata i przyciągają najważniejszych dystrybutorów oraz producentów z branży elektronicznej. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to doskonała okazja nie tylko do poznania nowinek technologicznych i innowacyjnych projektów, ale przede wszystkim do zdobycia kontaktów i nawiązania współpracy z firmami z całego świata.

 

– Podczas targów Electronica w jednym miejscu i czasie spotykają się przedsiębiorcy z całego globu, wymieniają doświadczenia, prezentują owoce swojej pracy. Tutaj można zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i innowacjami. Projekt Going Global przynosi realne korzyści – firmy z Dolnego Śląska, dzięki poprzednim misjom gospodarczym nawiązały już współprace z firmami zagranicznymi – mówi radny sejmiku województwa Damian Mrozek.

 

W ramach projektu „Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza”, dofinansowanego ze środków unijnych, w misji gospodarczej do Monachium wzięło udział osiem dolnośląskich mikro i małych przedsiębiorstw – Nsflow, Vstorm, Surveily, Synergy Codes, DSR, Thorium Space, WIPERAPP oraz GlucoActive. To firmy, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje Dolnego Śląska, zajmujące się m.in. zaawansowanymi systemami komunikacji satelitarnej, sztuczną inteligencją, wizualizacją danych czy tworzące oprogramowanie do bezpowrotnego kasowania danych.

 

 

– Warto podkreślić, że na projekcie Going Global skorzystało już ponad 100 przedsiębiorstw z Dolnego Śląska. Chcielibyśmy, aby program ten był kontynuowany w kolejnych latach, bo daje on wymierne korzyści dla firm z różnych branż, które prezentują się na takich wydarzeniach, jak targi w Monachium – mówi Michał Bobowiec, radny sejmiku województwa oraz przewodniczący Komisji Współpracy Zagranicznej.

 

Podczas targów stoisko Dolnego Śląska odwiedził Jan M. Malkiewicz – Konsul Generalny RP w Monachium, który z zainteresowaniem i uznaniem wysłuchał prezentacji dolnośląskich firm.  W trakcie  wizyty w Monachium przedstawiciele samorządu województwa uczestniczyli również w uroczystościach z okazji Święta Odzyskania Niepodległości organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Monachium oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

źródło: UMWD