fbpx

14. edycja Dnia Otwartego Notariatu

Zapisy na konferencję „Samorządy Nie Marnują”
14 listopada 2023
XVIII Kongres Obywatelski Polska – nowe otwarcie
20 listopada 2023
Pokaż wszystkie

14. edycja Dnia Otwartego Notariatu

Spadki, darowizny, testamenty – w sobotę 18 listopada notariusze w 19 miastach, jak również telefonicznie i online, będą bezpłatnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące czynności notarialnych. Dlaczego warto skorzystać z porad notarialnych?

W sobotę 18 listopada odbędzie się 14. edycja Dnia Otwartego Notariatu – ogólnopolskiej akcji społecznej samorządu notarialnego, której celem jest edukowanie społeczeństwa w obszarach prawa leżących w kompetencjach notariuszy, jak również informowanie o rodzajach umów i czynnościach notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii notarialnych. Tegoroczny temat brzmi: Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach.

Niezależnie od tematu wiodącego, notariusze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące czynności notarialnych, w tym m.in. depozytu notarialnego, sukcesji przedsiębiorstwa czy zabezpieczenia wierzytelności. Notariusze podpowiedzą również, w jakiej sytuacji sporządzić testament, a kiedy zdecydować się na umowę darowizny czy umowę o dożywocie, oraz dlaczego warto przeprowadzić dział spadku u notariusza, a także wytłumaczą, czym są umowy majątkowe małżeńskie i dlaczego warto je sporządzić – zarówno przed ślubem, jak i po ślubie.

W czasie 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu notariusze w 19 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie, telefonicznie, na czacie (Messenger) oraz w trakcie streamingu na żywo na profilu Porozmawiaj z Notariuszem na Facebooku.

14. Dzień Otwarty Notariatu
„Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”

Szczegółowe informacje: www.porozmawiajznotariuszem.pl