fbpx

1,8 mln zł na inwestycje zdrowotne w Łomży

Błękitne paliwo w Drohiczynie – otwarcie stacji regazyfikacji na Podlasiu
1 października 2023
Agro KobieTy. Serce podlaskich gospodarstw
15 października 2023
Pokaż wszystkie

1,8 mln zł na inwestycje zdrowotne w Łomży

Nowy tomograf i przebudowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu wojewódzkim oraz nowoczesny sprzęt w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – na posiedzeniu w poniedziałek, 2 października, zarząd województwa przyznał dotacje na te zadania. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

Te przedsięwzięcia są konieczne, aby proces leczenia był skuteczny. Lekarze i pacjenci muszą korzystać z najnowszego sprzętu i przebywać w  jak najlepszych warunkach. Tylko tak mogą szybko dojść do zdrowia – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzyma 1,75 mln zł na przebudowę i doposażenie w sprzęt, a także aparaturę medyczną (m.in. aparat EKG, aparaty do tlenoterapii, monitory, łóżka elektryczne, meble) oddziału obserwacyjno-zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego. To kwota, której brakuje placówce do zrealizowania tego zadania dofinansowanego z krajowego programu unijnego (dotacja w kwocie 7,8 mln zł).

Oddział obserwacyjno-zakaźny liczy 20 łóżek. W 2022 r. było tu leczonych 410 pacjentów i wykonano 8,5 tys. badań tomografii komputerowej.

Z kolei Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży dofinansowanie w kwocie 63 tys. zł przeznaczy na kupno sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz kardiomonitora (na potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego).

źródło: podlaskie.eu


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!