fbpx

43. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2024” w Białymstoku

Gala XX edycji Podlaskiej Marki
Gala XX edycji Podlaskiej Marki
26 maja 2024
Zakończył się 43. Rajd Podlaski
10 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

43. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2024” w Białymstoku

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczął w środę, 29 maja, koncert „Chóralny trójgłos pokoju”. Sala koncertowa przy ul. Podleśnej w Białymstoku rozbrzmiała muzyką i śpiewem w modlitwie o pokój. Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest również pamięci profesora Romualda Twardowskiego. W uroczystej inauguracji wzięła udział Wiesława Burnos, wicemarszałek województwa.

O tym, jak wyjątkowe to wydarzenie artystyczne, niosące w sobie również ważne przesłanie ekumeniczne, napisał w liście okolicznościowym z tej okazji marszałek Łukasz Prokorym.

–W znakomity sposób promuje ono wizerunek Województwa Podlaskiego, jako regionu, w którym ludzie różnych narodowości, kultur i religii żyją we wzajemnym szacunku i poważaniu – stwierdził marszałek i dodał: – Dziękuję organizatorom za uczynienie z festiwalu przedsięwzięcia o światowym znaczeniu, w którym uczestniczą wybitne chóry z wielu krajów. Życzę, aby ich tegoroczny występ okazał się doskonałym potwierdzeniem wysokiego poziomu artystycznego festiwalu.

W tym roku przed szeroką widownią zaprezentuje się 11 chórów z siedmiu krajów. 43. MFMC „Hajnówka 2024” zakończyła się w niedzielę, 2 czerwca.

podlaskie.eu