fbpx
Konkurs na Dolnośląską Sieć Wsparcia rozstrzygnięty
22 kwietnia 2024
Rozpoczęcie modernizacji Teatru Polskiego we Wrocławiu
20 maja 2024
Pokaż wszystkie

6. DRONE Film Festival Poland 2024 we Wrocławiu

Już w maju na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW będzie można obejrzeć podniebne filmy i zdjęcia realizowane z wykorzystaniem dronów. 18.05.2024 odbędzie się 6. Edycja DRONE Film Festival Poland 2024, w czasie którego obejrzeć będzie można kilkadziesiąt prac zrealizowanych przez fotografów i filmowców.

Historia festiwalu zaczęła się w 2016 roku, kiedy to grupa pasjonatów latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, związana z wtedy jeszcze Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, obecnie Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, postanowiła stworzyć międzynarodowy konkurs filmowy i fotograficzny. Pomysłodawca przedsięwzięcia Przemysław Artur Sowiecki, jego żona Aleksandra Skudlarska, wykładowcy uczelni – Piotr Żukowski, Bogdan Bugajski oraz Anna Sabo, Krzysztof Świderski, Oliwer Britton, Radosław Bugajski i Jacek Mądry powołali do życia międzynarodowy konkurs.

W programie pierwszej edycji odbyły się panele branżowe, prezentacje już nieistniejącego systemu Dron Radar oraz prezentacja pracowni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW motion capture. W konkursie zaprezentowano 28 filmów i 16 fotografii zrealizowanych na całym świecie.,

W tym roku dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu, współorganizatora wydarzenia, po raz szósty odwiedzający będą podziwiać na dużym ekranie filmy i fotografie z całego świata.

Filmy i fotografie będą prezentowane i oceniane przez jury w kategoriach:

happiness – dowolna interpretacja szczęścia – kategoria filmowa i fotograficzna,

new perspective – nowa perspektywa miejsca, obiektu, sytuacji itp… – kategoria filmowa i fotograficzna,

360 – kategoria filmowa i fotograficzna,

AI – kategoria filmowa i fotograficzna,

Vertical – kategoria filmowa i fotograficzna,

racer extreme – timelaps, film podwodny, film fabularny, film dokumentalny, film promocyjny, teledysk.

Jury dodatkowo przyzna nagrody za film i fotografie „Zdolnego Śląska”, za efekty specjalne oraz dźwięk i muzykę wykorzystaną w filmach.

Projekcje konkursowe, prezentacja fotografii, imprezy towarzyszące i gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja 2024 roku w auli im. profesora Roberta Kwaśnicy we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

Festiwal powstaje przy współpracy partnerów: Agencja Marketingowa SowiWeb, Exdart – obrazy bez granic, Fundacja obrazy bez granic, Pentagon Studio, Owl You Need – Portal Twórczych i Aktywnych, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10%Art, oraz Koło Filmowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Udział w festiwalu, zgłoszenia i wstęp jest bezpłatny.

dolnyslask.pl