fbpx
Posiedzenie Podlaskiej Rady Kobiet
Posiedzenie Podlaskiej Rady Kobiet
21 stycznia 2024
Rusza podlaski konkurs grantowy na likwidację barier architektonicznych
4 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Automobilklub Podlaski podsumował sezon

Automobilklub Podlaski podsumował sezon

Rywalizacja w rajdach samochodowych to wyjątkowo emocjonujące zawody sportowe i chętnie oglądane przez licznych kibiców. W naszym regionie z powodzeniem te zmagania organizuje Automobilklub Podlaski. W sobotę (27.01) sportowa społeczność Automobilklubu podsumowała miniony, rajdowy sezon-2023. W wydarzeniu wziął udział marszałek Artur Kosicki, który otrzymał specjalne podziękowania za wsparcie przez Województwo Podlaskie sportu samochodowego i motorowego w regionie, w tym głównie organizacji 42. Rajdu Podlaskiego.

– Poprzednie władze województwa na sport przeznaczały 2,5 mln zł. My w 2023 roku wsparliśmy podlaski sport w kwocie 21 milionów złotych, a za cały okres 2019 – 2023 naszej kadencji przeznaczyliśmy na ten cel 55 mlnpowiedział Artur Kosicki.

Jak podkreślił marszałek, to właśnie dzięki tym środkom można wspierać takie imprezy jak Rajd Podlaski oraz Grand Prix Retro Kart, którym to zawodom on osobiście bardzo kibicuje, bo jest to wspaniała impreza, od której wielu młodych zawodników zaczyna swoją drogę sportową.

– Chciałbym w ten wieczór przekazać Państwu informację, że Samorząd Województwa będzie ze sportowcami, będzie ze sportem motorowym, będzie z innymi dyscyplinami sportowymi w 2024 roku – zadeklarował Artur Kosicki.

Natomiast Automobilklubowi Podlaskiemu pogratulował nie tylko osiągniętych doskonałych wyników sportowych, ale również podziękował za realizowane z powodzeniem działania na rzecz sportowej promocji naszego regionu.

– Jesteście Państwo wspaniali w tym co robicie. Serdecznie Wam tego gratuluję – te miłe słowa skierował na ręce prezesa Automobilklubu, Cezarego Niewiarowskiego i wiceprezesa, Piotra Bagniuka.

Podziękowania przekazał też podlaskim firmom za wsparcie od strony finansowej sportu samochodowego i motorowego w naszym regionie.

W trakcie uroczystości za wyniki i pracę organizacyjną w Automobilklubie zostało nagrodzonych kilkadziesiąt osób. W najważniejszej sportowej kategorii – klasyfikacji generalnej samochodowych mistrzostw województwa zwyciężyła załoga – Wojciech Czepiel (kierowca), Anna Biała (pilot) przed duetem: Piotr Radziszewski, Filip Żełobowski.

źródło: podlaskie.eu