fbpx
dps
Pomoc dla DPSów z Pomorza Zachodniego
23 listopada 2020
nowa karetka
Zachodniopomorskie. Dodatkowe karetki do walki z COViD-19
8 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

„Czerwona Kokardka” dla marszałka Geblewicza

Światowy Dzień AIDS

„Czerwona Kokardka” to odznaczenie, jakie wręcza Krajowe Centrum do spraw AIDS osobom, które mają wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV i AIDS

W skład kapituły decydującej o wyróżnieniu wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych i świata medycznego. W tym roku nadawany już po raz 27.

Wyróżnienie w 2020 r. otrzymał Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego, który jako pracodawca stwarza warunki do zgłaszania inicjatyw, jakie służą przeciwdziałaniu zakażeniom HIV/AIDS. Marszałek widzi potrzebę prowadzenia przez samorząd województwa działań, które zmierzają do poprawy świadomości mieszkańców na temat profilaktyki HIV/AIDS. Wspiera organizacje pozarządowe oraz Poradnię Nabytych Niedoborów Immunologicznych przy Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym poprzez nakłady na programy zdrowotne, kampanie profilaktyczne dotyczące HIV/AIDS.

Bardzo cieszy mnie wyróżnienie przez Krajowe Centrum do spraw AIDS. Z myślą o mieszkańcach regionu samorząd województwa wspiera różne działania z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Dotyczy to także HIV i AIDS. W szczególności zależy nam na uświadomieniu mieszkańców, jak bronić się przed zakażeniem. Chcemy otwarcie mówić o problemach i pomagać w ich pokonywaniu. – mówi  nam Olgierd Geblewicz.