fbpx

Do lubuskiego Torzymia trafi sprzęt od WOŚP-u

Marcin Jabłoński ponownie marszałkiem województwa lubuskiego
Marcin Jabłoński ponownie marszałkiem województwa lubuskiego
14 maja 2024
Lubuskie i Zielona Góra sportem silne
Lubuskie i Zielona Góra sportem silne
26 maja 2024
Pokaż wszystkie

Do lubuskiego Torzymia trafi sprzęt od WOŚP-u

Szpital pulmonologiczno-kardiologiczny w Torzymiu otrzyma sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! To efekt tegorocznej zbiórki, która była przeznaczona na pomoc w walce z chorobami płuc.

WOŚP przekaże szpitalowi:

  • zestaw do wideobronchoskopii i endobronchosonografii,
  • szafę endoskopową,
  • myjnię endoskopową,
  • urządzenie do kriobiopsji płuc,
  • stół do zabiegów endoskopowych,
  • cyfrowy, przenośny system do drenażu opłucnej,
  • przyłóżkowy aparat RTG.

Sprzęt trafi na oddział gruźlicy i chorób płuc torzymskiej lecznicy. Będzie wykorzystywany do diagnostyki chorób płuc i wykonywania zabiegów.

Dostaliśmy sprzęt w ramach tegorocznego finału zbiórki WOŚP – sprzęt, który nas najbardziej interesował i o który prosiliśmy. Cieszę się bardzo – powiedziała o nowych urządzeniach prezeska Lubuskiego Szpitala Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Katarzyna Lebiotkowska.

Jesienią 2024 r. WOŚP będzie przekazywał szpitalom kolejną partię sprzętów. Jest więc możliwe, że dalsza pomoc dotrze również do Torzymia.

Dodajmy, że szpital w Torzymiu włączył się aktywnie w orkiestrową kwestę. 28 stycznia 2024 r., podczas 32. finału WOŚP w zielonogórskim Drzonkowie, zaoferował Lubuszanom vouchery na badania „Zdrowe płuca po pandemii” i „Zdrowy sen”. W trakcie finału specjaliści z placówki prowadzili zaś konsultacje z zakresu rehabilitacji płuc (w tym rehabilitacji po COVID-19), mukowiscydozy, bezdechu sennego oraz badania wydolnościowe.

lubuskie.pl