fbpx

Dodatkowe 3 mln zł środków w naborze dla samozatrudnionych, mikro- i małych przedsiębiorstw w Lubelskiem

Pulsoksymetry trafią do świętokrzyskich strażaków
29 września 2021
partnerstwo
Pożyczki płynnościowe dla kujawsko-pomorskich przedsiębiorców
8 października 2021
Pokaż wszystkie

Dodatkowe 3 mln zł środków w naborze dla samozatrudnionych, mikro- i małych przedsiębiorstw w Lubelskiem

nauczyciel

Zarząd Województwa Lubelskiego po raz ósmy podjął decyzję o zwiększeniu alokacji w naborze w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Oznacza to, że kolejni przedsiębiorcy z listy rezerwowej naboru Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie (LAWP) skorzystają z dotacji na kapitał obrotowy. Władze regionu przeznaczyły dodatkowe 3 mln zł z Funduszy Europejskich i tym samym alokacja wzrosła już do 114,4 mln zł środków UE.

Pierwotna kwota przeznaczona dla samozatrudnionych, mikro- i małych firm z województwa lubelskiego, które znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej w związku z negatywnymi skutkami pandemii COVID-19, wynosiła 74 mln zł środków UE. Mając na celu zapewnienie wsparcia jak największej liczbie przedsiębiorców, Zarząd Województwa Lubelskiego po raz kolejny zwiększył kwotę alokacji w tym naborze.

– Dodatkowe środki to szansa dla kolejnych przedsiębiorców. Firmy z regionu wciąż odczuwają skutki pandemii, dlatego cały czas szukamy dla nich wsparcia z funduszy europejskich – tłumaczy Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dotychczas, w ramach finansowania kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, LAWP wypłaciła dofinansowanie 3219 przedsiębiorcom, na łączną kwotę  107 957 666,15 zł. Teraz weryfikacji i ocenie poddawane są kolejne wnioski. Przypomnijmy, że celem naboru było wsparcie utrzymania działalności gospodarczej przedsiębiorstw, które na skutek wystąpienia pandemii COVID-19, znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej. Otrzymane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Minimalne dofinansowanie wynosi 7 845,11 zł (to pomoc na okres jednego miesiąca dla samozatrudnionego lub przedsiębiorcy zatrudniającego 1 pracownika na pełny etat),a maksymalna kwota wsparcia wynosi 164 747,31 zł (w przypadku 49 pełnych etatów w firmie wnioskującej o pomoc na 3 miesiące).

Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP.