fbpx

Dzień Motyla w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

Marszałek Marek Woźniak otwiera debatę z Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej na temat przyszłości Europy
16 marca 2022
Partnerska Hesja z solidarnościową pomocą dla Wielkopolski. Chore dzieci z Ukrainy będą leczone w heskich szpitalach
28 marca 2022
Pokaż wszystkie

Dzień Motyla w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu

Około 80 uczniów z wielkopolskich szkół w poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu malowało motyle, które promują idee opieki paliatywnej, hospicyjnej oraz pomagania i wolontariatu.

Co roku, pierwszego dnia wiosny, Hospicjum „Palium” organizuje dzień „Motylego wolontariatu”. To wydarzenie jest dla wolontariuszy dniem wrażliwości i czasem, w którym chcą propagować ideę pomagania cierpiącym i chorym. W poniedziałek, 21 marca 2022 r. w patio Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego uczniowie z opiekunami przygotowywali i malowali nowe motyle.

– Kibicuję i wspieram tę akcję. Być przyjacielem Hospicjum to zaszczyt – mówi Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. – Warto przypomnieć, że idea czynienia dobra, która tak bliska jest działalności Hospicjum Palium jest mottem Wielkopolskiej Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego – dodaje Marszałek.

 

W poniedziałek młodych uczestników akcji powitała Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

 

– Motyle to przepiękne i bardzo delikatne stworzenia, które ulatując, niosą radość i piękno. To fantastyczna metafora wolontariatu. Cieszę się, że jest tu tylu młodych ludzi, bo czasu, uwagi i ciepła drugiego człowieka nie da się kupić – powiedziała Paulina Stochniałek.

 

Przypomnijmy, że misją Hospicjum Palium w Poznaniu jest promowanie filozofii opieki paliatywnej oraz dążenie do rozwijania różnych, wielodyscyplinarnych form udzielania pomocy chorym, doświadczonym postępującymi i zagrażającymi życiu chorobami, głównie nowotworowymi. W działaniach Palium ważne jest także wspieranie bliskich chorych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także zapewnienie pomocy psychologicznej i nieodpłatnych konsultacji, a także – co szczególnie cenne – fakt, że ważna część ich działań jest realizowana w ramach wolontariatu.