fbpx
Lubuska Rada Zdrowia apeluje o systemowe rozwiązania
8 października 2021
Postulaty Zarządu Województwa Lubuskiego
3 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Echa z Lubuskiego Sejmiku Turystycznego

W ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia Turystyki 28 października br. w Słońsku odbył się VI Lubuski Sejmik Turystyczny. Jego tematem przewodnim była „Turystyka ornitologiczna marką turystyczną województwa lubuskiego”. W obradach uczestniczył wicemarszałek Łukasz Porycki.

W obradach wzięli udział: Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej, radna województwa Aleksandra Mrozek, Prezes Euroregionu S-N-B Czesław Fiedorowicz, burmistrzowie, wójtowie, samorządowcy, przedstawiciele branży turystycznej. Gości powitała Jadwiga Błoch – prezes „LOTUR”.

W programie znalazły się m.in. wykłady dotyczące turystyki ornitologicznej w naszym regionie oraz w Polsce oraz turystyki przyrodniczej w Ujściu Warty. Odbył się także panel dyskusyjny podczas, którego rozmawiano o możliwościach rozwoju turystyki ornitologicznej w województwie lubuskim oraz zastanawiano się, czy turystyka ornitologiczna  może być marką turystyczna regionu.

Na koniec podsumowano konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny o Lubuską Perłę Turystyczną. Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Co roku kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju.

O Certyfikaty POT mogą obiegać następujące produkty: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna, obiekt, szlak, miejsce – obszar.

W regionie lubuskim walczymy o Lubuskie Perły Turystyczne. Najlepsze są nominowane do etapu ogólnopolskiego.

Ogłoszono także wyniki konkursu Lubuskie z drona.

Sejmik odbył się w nowowybudowanym Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym Parku Narodowego „Ujście Warty” w Słońsku.

źródło i foto: lubuskie.pl