fbpx

Kolejne wsparcie finansowe dla dolnośląskich szpitali

szczepionka
Szczepienia przeciwko COVID powinny być obowiązkowe. Apel samorządowców
17 maja 2021
tężnie
Za wsparciem dla gmin uzdrowiskowych
2 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Kolejne wsparcie finansowe dla dolnośląskich szpitali

maseczki

Ponad 17 milionów złotych trafi do dolnośląskich szpitali w ramach kolejnego samorządowego wsparcia walki z COVID-19. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego i umożliwią zakup m.in. środków ochrony osobistej.

 

– Od początku trwania epidemii wspieramy dolnośląskie placówki ochrony zdrowia. Dziś przekazujemy kolejną pomoc na najpilniejsze wydatki związane z walką z pandemią. Wprawdzie liczba zachorowań spada, jednak sytuacja nadal jest poważna, dlatego ponawiam apel: Szczepmy się i stosujmy do obowiązujących obostrzeń – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Dolnośląskie placówki medyczne podzielono na 3 grupy, a każda z nich dysponuje określoną pulą środków finansowych. Pieniądze umożliwią zakup masek, rękawiczek, fartuchów, okularów ochronnych, kombinezonów, przyłbic i środków do dezynfekcji – czyli artykułów ochronnych pierwszej potrzeby dla personelu medycznego dolnośląskich szpitali.

 

Suma wsparcia przekracza 17 milionów złotych, a pieniądze trafią do szpitali za pośrednictwem Dolnośląskiego Centrum Medycznego DOLMED i Dolnośląskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kryteriami podziału dofinansowania były zajęte łóżka covidowe i ilość łóżek respiratorowych.

 

– Uruchamiamy kolejne wsparcie dla dolnośląskich szpitali. Łącznie skorzysta z niego 36 jednostek medycznych w regionie. Walka z pandemią i wyzwania, z jakimi muszą się one mierzyć, generują dodatkowe koszty – przekazane wsparcie jest odpowiedzią na te potrzeby – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

 

WSPARCIE DLA PODMIOTÓW:

  • Dla grupy I: 8 292 226,49 zł
  • Dla grupy II: 6 469 968,45 zł
  • Dla grupy III: 2 355 601,86 zł

Lista podmiotów, które skorzystają z pomocy znajduje się tutaj

https://umwd.dolnyslask.pl/aktualnosc/single-view/artykul/kolejne-wsparcie-finansowe-dla-dolnoslaskich-szpitali-1/