fbpx
Kolejne pieniądze unijne na inwestycje w Łodzi
23 kwietnia 2021
kwiaty
Obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Łódzkiem
6 maja 2021
Pokaż wszystkie

Kolorowe konkursy w Łódzkiem

balkon

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w dwóch konkursach: na ,,Kolorowy balkon” oraz „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”.

– Chcemy, aby województwo łódzkie stało się stolicą ogrodów – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Zależy nam, aby trafić do wszystkich tych, którzy mówią o sobie, że są miłośnikami ogrodów, do tych, którzy chcieliby takie ogrody udoskonalić, upiększyć. Zapraszamy ich do wspólnego działania, do wspólnej organizacji, do tego żebyśmy wyłonili spośród tego co powstanie, najpiękniejsze, najładniejsze ogrody, balkony.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik ,,Mój ogródek’’.

– ,,Mój ogródek” włącza się we wszelkie inicjatywy, które promują kontakt  z naturą i uprawę roślin. Hortiterapia jest najprostszym i najtańszym sposobem na zachowanie zdrowia i równowagi psychicznej, a to chyba jest nam w dzisiejszych czasach najbardziej potrzebne. Doskonale się to też wpisuje w nurt, który jest nam szczególnie bliski, czyli slow life. Dlatego też, z radością obejmujemy patronatem medialnym konkurs ,,Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” organizowany przez województwo łódzkie – mówi Magdalena Kondracka, redaktor naczelna miesięcznika ,,Mój Ogródek”.

Wiosna sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Aby nie tracić ciepłych wieczorów wystarczy wykorzystać przestrzeń, którą mamy tuż za naszymi oknami. Nawet niewielki balkon możemy przekształcić w przytulne miejsce wypoczynku, zielony i pachnący ogród. Wiosna to najlepszy czas na jego metamorfozę.

Konkurs ,,Kolorowy balkon” przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach tematycznych: rośliny miododajne, ukwiecony balkon i rośliny ziołowo-warzywno-owocowe.

Mieszkańcy województwa, którzy chcą pochwalić się swoim ogrodem czy działką mają do wyboru konkurs ,,Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” w kategoriach: Ładne kwiatki, czyli Ogród kwiatowy, Królowa ula, czyli Ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych, Niezłe ziółko, czyli Ogród ziołowo-warzywny, Sielski-anielski, czyli Ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych.

W obu konkursach mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy województwa łódzkiego. Uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia do konkursu w jednej kategorii tematycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na poniższych stronach internetowych:

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-kolorowy-balkon

www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego

Dla uczestników konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia.

Źródło: lodzkie.pl