fbpx
Grafika projektu
MOBILNE DCO – nowa aplikacja pomoże w diagnozowaniu nowotworów
29 października 2020
mobilne płuca
Czyste powietrze na Dolnym Śląsku
13 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Konferencja „Dolny Śląsk nie marnuje 2020”

chleb

Zapraszamy do oglądania na żywo konferencji „Dolny Śląsk nie marnuje 2020”. Podczas spotkania eksperci podpowiadają, jak robić rozsądne zakupy w czasie pandemii, kreatywnie wykorzystywać zapasy i gotować tak, aby nic się nie marnowało.

Konferencja odbędzie się w środę 4 listopada o godzinie 11.00.

Link do transmisji: https://youtu.be/x2X7QLXVsu4

Transmisja będzie również na FB, na profilu Dolny Śląsk Nie Marnuje – https://www.facebook.com/DolnySlaskNieMarnuje

– Wiosną na początku pierwszej fali epidemii ponad połowa Polaków zrobiła większe zakupy. Jednak o 12% wzrósł odsetek osób, które starały się nie dopuścić do zepsucia i zmarnowania jedzenia. 25% osób zaczęło gotować nowe potrawy. To fragment danych z najnowszego raportu Banków Żywności, który sprawdza zwyczaje zakupowe Polaków i przyczyny marnowania żywności. W czasie webinaru Dolny Śląsk nie marnuje opowiemy więcej o jedzeniowych nawykach Polaków, produktach, które najczęściej trafiają do śmietnika i sposobach na ograniczenie tych strat. Podpowiemy, jak robić rozsądne zakupy w czasie pandemii, kreatywnie wykorzystywać zapasy i gotować, tak by nic się nie marnowało – zachęcają do oglądania organizatorzy.

Konferencja online Dolny Śląsk nie marnuje jest realizowana w ramach projektu „CircE – European regions toward Circular Economy”.