fbpx

Kongres Perły Samorządu 2024 już w maju

Po XXX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich
8 kwietnia 2024
Wspomnienie Mirona Sycza
10 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Kongres Perły Samorządu 2024 już w maju

VIII edycja Kongresu Perły Samorządu

Przed nami VIII edycja Kongresu Perły Samorządu. Odbędzie się ona w Gdyni w Pomorskim Park Naukowo-Technologiczny w dniach 23-24 maja. Związek Województw RP jest partnerem wydarzenia, a naszych przedstawicieli znajdziecie także na liście prelegentów Kongresu!

Kongres Perły Samorządu 2024 odbędzie się w szczególnym momencie dla samorządu terytorialnego, państwa i Polaków. Wiodącymi wątkami ósmej edycji wydarzenia będą tematy najważniejsze dla samorządowców oraz mieszkańców małych ojczyzn. Wśród nich znajdą się między innymi wyzwania ustrojowe, współpraca władzy centralnej i lokalnej, finanse samorządów, inwestycje, wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowoczesnych narzędzi, a także społecznej energii.

W Kongresie wezmą udział samorządowcy, przedstawiciele rządu, świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych i mediów.

Jako ZWRP jesteśmy partnerem wydarzenia. W jednym z paneli przewidzianych w agendzie weźmie także udział dr Jakub Mielczarek – dyrektor biura.

Podczas wydarzenia zostaną również wręczone wyróżnienia w dwunastej edycji rankingu Perły Samorządu dla najlepszych gmin i powiatów. Najlepszych, czyli jakich? Najlepiej zarządzanych, najbardziej przyjaznych mieszkańcom, umiejących dbać o ich interesy, najskuteczniej podwyższających jakość usług publicznych. Nowoczesnych i dynamicznie się rozwijających. Pnących się do przodu. – czytamy na stronie Gazety Prawnej.

Redakcja Gazety Prawnej wyróżni także najlepszych menedżerów samorządowych finansów w Polsce. Chodzi rzecz jasna o skarbników. Ich praca stanowi fundament polityki samorządów lokalnych. Służby finansowe odpowiedzialne są nie tylko za bieżącą obsługę księgową budżetów, lecz także w pełni współuczestniczą w procesach zarządczych i kreują polityki rozwoju na wszystkich polach działalności samorządów. – podkreśla jury konkursu.

Zapraszamy do udziału w Kongresie. Jesteśmy przekonani, że będzie on źródłem wiedzy i inspiracji. Rejestracja i więcej informacji o wydarzeniu pod tym linkiem:

https://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2024/index.html

Do zobaczenia w Gdyni!