fbpx
Uroczystości przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu
1 stycznia 2024
Powraca konkurs Wielkopolski Lekarz z Sercem
Powraca konkurs „Wielkopolski Lekarz z Sercem”
14 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Konkurs Wielkopolska dla Planety 2030

Konkurs Wielkopolska dla Planety 2030

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska dla Planety 2030” edycja 2024. Jego celem jest promowanie innowacyjnych firm i podkreślenie roli nauki we współpracy z biznesem w kontekście działań proklimatycznych. Konkurs dedykowany jest młodym naukowcom oraz lokalnym przedsiębiorcom.

Nagrody w konkursie przyznawane są w dwóch kategoriach: „Nauka” oraz „Biznes”. Kategoria „Nauka” adresowana jest do doktorów i doktorantów, których aktywność naukowa dotyczy zintegrowanych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i ochrony klimatu. Natomiast kategoria „Biznes” skierowana jest do regionalnych przedsiębiorstw, które stosują innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski.

– Obecna sytuacja geopolityczna oraz zachodzące zmiany klimatu stanowią poważne wyzwanie zarówno w aspekcie środowiskowym, jak i w wymiarze społeczno-gospodarczym. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest zadbanie o przyszłość Ziemi i kolejnych pokoleń, a tym samym doprowadzenie do zmniejszenia emisyjności gospodarki, przy jednoczesnym zabieganiu o wzrost jej konkurencyjności i innowacyjności. Promocji takich działań ma służyć ma Konkurs „Wielkopolska dla Planety 2030”, który kierujemy do środowiska naukowego i przedsiębiorców z regionu – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Konkurs ma promować wielkopolski wkład w osiągnięcie Celów Zrównoważonego Rozwoju SDG oraz transfer wiedzy do gospodarki, dzięki któremu możliwe będzie zastosowanie rozwiązań proklimatycznych we wszystkich obszarach życia społeczno-gospodarczego.

– Mamy nadzieję, że konkurs będzie jednym z elementów, który umożliwi powstanie skoordynowanego ekosystemu powiązań wspierających rozwój technologii, wiedzy i biznesu oraz edukacji, przyczyniając się do neutralności klimatycznej – dodaje Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Na laureatów czekają nagrody:

  • w kategorii „Nauka” – udział w targach World Al Show Singapore w terminie 31 lipca-5 sierpnia 2024 roku lub dwutygodniowy pobyt w Danau Girang Field Centre (Borneo, Malezja) w lipcu 2024 roku;
  • w kategorii „Biznes” – nagroda finansowa: 50 tys. zł.
    Zgłoszenia do konkursu do 22 stycznia 2024 roku.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz wzór zgody na przetwarzanie wizerunku dostępne są na stronie: https://www.umww.pl/konkurs-wielkopolska-dla-planety-2030

źródło: umww.pl