fbpx
Seniorzy z Kujaw i Pomorza dostaną bransoletki życia
19 kwietnia 2021
wizualizacja opery
Kujawsko-pomorskie inwestycje w kulturę
29 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa przed maturą

nauczyciel

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się egzaminy maturalne. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zachęca wszystkich licealistów do powtórzenia materiału podczas popołudniowych spotkań z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Plan zajęć na ten tydzień:

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa 2021 – 26.04-30.04

Analiza próbnej matury i ważne wskazówki to tematy lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych profile geograficzne i indukcja elektromagnetyczna. Ósmoklasistów szkoła zachęca do rozwiązywania zadań z wykorzystaniem twierdzenia Pitagorasa oraz zajęć biologii, których tematem będzie podsumowanie wiadomości o organach roślin.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się e-Szkoła sprawiło, że projekt był kontynuowany w wakacje. Przez całe lato transmitowane były ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o regionie. Od nowego roku szkolnego formuła e-Szkoły zmieniła się. Odbywają się lekcje popołudniowe, do nauki zapraszani są uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.