fbpx
Młyn Energii – kujawsko-pomorska instytucja kultury
Młyn Energii – nowa kujawsko-pomorska instytucja kultury
10 czerwca 2024
10 lat Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego
10 lat Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego
23 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorski okrągły stół ds. pożytku publicznego

13 czerwca w Młynie Kultury w Toruniu odbył się Kujawsko-Pomorski Okrągły Stół ds. pożytku publicznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego województwa. 

Celem spotkań organizowanych we wszystkich województwach jest zebranie oczekiwań ze strony organizacji pozarządowych, ale także ze strony administracji publicznej, w jaki sposób zmienić przepisy prawne, aby były one jak najbardziej przyjazne społecznikom i stanowiły impuls do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Pomysł „okrągłych stołów” ma służyć powstaniu pakietu zmian ustawowych pod hasłem Konstytucji dla społeczeństwa obywatelskiego, przedstawionych podczas Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych w Warszawie w dniach 27-28 czerwca 2024 roku.

Z ramienia województwa kujawsko-pomorskiego w inicjatywę regionalną „okrągłego stołu” jako współorganizatorzy zaangażowani są: samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wraz z Radą Działalności Pożytku Publicznego WK-P i Sejmikiem Organizacji Pozarządowych WK-P.

Patronat honorowy nad Okrągłymi Stołami objęła Agnieszka Buczyńska, minister ds. społeczeństwa obywatelskiego.

kujawsko-pomorskie.pl