fbpx
Marszałek Całbecki uczestniczył w Światowym Dniu Miast ONZ
31 października 2022
Rekrutacja do programu teleopieki domowej w Kujawsko-Pomorskiem
9 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorski samorząd wspiera gminne inwestycje

Uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej w Grabkowie w powiecie włocławskim zyskali nowoczesną salę gimnastyczną. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł budowę kompleksu kwotą miliona złotych. W sobotniej (29 października) uroczystości otwarcia obiektu uczestniczyli członek zarządu Aneta Jędrzejewska i radny województwa Stanisław Pawlak.

– Nasze programy realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Szkoła nie posiadała dotychczas sali sportowej, a zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w świetlicy lub na szkolnym korytarzu. Nowy obiekt to dwukondygnacyjny budynek z parterowym łącznikiem. Na parterze znajdują się duża sala gimnastyczna, która umożliwia jednoczesne prowadzenie zajęć dla dwóch grup klasowych, zaplecze magazynowe, pokój nauczycielski i toalety. Piętro zajmują szatnie i balkon, z którego można oglądać zawody sportowe. Projekt obejmował także zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Powstały parking, wiaty rowerowe i elementy małej architektury, gruntownie zmodernizowana została kotłownia.

W sobotnim spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści i lokalni samorządowcy.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł budowę kompleksu w Grabkowie kwotą łącznie miliona złotych. Środki na realizację największej w gminie Kowal inwestycji przyznane zostały w ramach marszałkowskiego programu budowy przyszkolnych sal gimnastycznych.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP