fbpx
park krajobrazowy
Kujawsko-pomorskie zaprasza na zielone i aktywne wakacje w parkach krajobrazowych
2 lipca 2021
marszałek całbecki
Kujawsko-pomorski samorząd wspiera policję
28 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorskie na rowery – trwają zapisy do Kruszwicy

rowery

Już w najbliższą sobotę 10 lipca w Kruszwicy (powiat inowrocławski) ruszy kolejny rajd rowerowy po województwie kujawsko-pomorskim, w ramach którego fani dwóch kółek okrążą jezioro Gopło. W sierpniu cykliści będą mogli spróbować swoich sił w Bydgoszczy, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) i Toruniu.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

W tym roku po raz pierwszy rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w przejeździe wokół jeziora Gopło. Rajd, podczas którego pokonają 40 km, ruszy z Kruszwicy, a dodatkową atrakcją będzie podróż promem na odcinku między Ostrówkiem i Złotowem (powiat inowrocławski). Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej. Na pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników czekają bezpłatne pakiety startowe, zawierające m.in. pamiątkową chustę i talon na posiłek. Przygotowano też konkursy z nagrodami.

Za nami impreza w Brodnicy (26 czerwca). Kolejne wydarzenia odbędą się w:

  • Kruszwicy (powiat inowrocławski) – 10 lipca
  • Bydgoszczy – 7 sierpnia
  • Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski) – 14 sierpnia
  • Toruniu – 28 sierpnia.

Dla rowerzystów dostępna jest specjalna aplikacja, w której pojawiają się aktualne informacje na temat rajdów. Więcej przeczytać można na stronie internetowej cyklu https://kujawsko-pomorskienarowery.pl/news/kujawsko-pomorskie-na-rowery-ruszaja-zapisy-na-rajd-w-kruszwicy

Kujawsko-Pomorskie na rowery w liczbach:

  • pierwszy rajd zorganizowany przez Urząd Marszałkowski odbył się w 2015 roku
  • przez pięć kolejnych lat w cyklu wzięło udział blisko 10 tysięcy rowerzystów
  • cykliści w Kruszwicy pokonają trasę o długości 40 kilometrów
  • tegoroczny cykl rajdów odbywa się w 5 miastach.

Z myślą o przyszłych kolarskich mistrzach już siódmy sezon realizujemy projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. Na obszarze województwa funkcjonuje 35 szkółek, których działalność współfinansuje samorząd województwa. W zeszłym roku z zajęć kolarskich w naszym regionie skorzystało ponad 500 młodych cyklistek i cyklistów.

Samorząd województwa współfinansuje cztery programy sportu powszechnego, wśród których znajduje się projekt nauczający pływać najmłodszych „Umiem pływać”, a także „Lekkoatletyka dla każdego” oraz Program Rozwoju i Upowszechniania Koszykówki.