fbpx
Rusza podlaski konkurs grantowy na likwidację barier architektonicznych
4 lutego 2024
Puchary za siatkarskie sukcesy w Operze i Filharmonii Podlaskiej
18 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Kultura Podlasia – ziołami pachnąca

To kolejne już spotkanie białostockich seniorów, które tym razem pachniało bazylią i melisą. We wtorkowym (6.02) wydarzeniu, którego partnerem było Województwo Podlaskie, wziął udział marszałek Artur Kosicki.

Otwierając spotkanie, marszałek podziękował wszystkim obecnym za energię do działania, „której mogliby im pozazdrościć ludzie młodzi”.

–To wszystko dzięki waszemu pozytywnemu podejściu do życia, inspirującym doświadczeniom i mądrości – mówił.– Korzystajcie z  dzisiejszego spotkania, bo jest ono też okazją do poznania naszej kultury i tradycji – dodał.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez podlaski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków (PSD). Danuta Roszkowska, prezes fundacji, przytoczyła motto wtorkowego spotkania, które brzmiało: „W żyłach płynie krew, w mózgach płyną myśli, w sercach płynie miłość, w duszach płynie czysta energia”.

– O tę pozytywną energię będziemy dzisiaj dbać. Chciałbym, aby w trakcie, ale też po zakończonym spotkaniu, wszyscy czuli się dobrze i emanowali pozytywną energią – powiedziała.

Na talerzach znalazły się dania z dodatkiem ziół, które – jak podkreśliła Danuta Roszkowska – są niezwykle korzystne dla zdrowia.

– Różnorodne zioła powinny na stałe zagościć w naszej kuchni. Poprawiają one trawienie, pomagają na krążenie, obniżają ciśnienie czy cholesterol. W ziołach jest całe bogactwo. Możemy stosować je jako przyprawy do dań, czy pić jako herbatki oraz napary. Korzystajmy z tych darów natury – mówiła.

W podobnym tonie wypowiedziała się pani Danuta, jedna z uczestniczek wydarzenia, zaznaczając, że moc ziół jest nieoceniona.

– Zioła to nie tylko aromatyczne przyprawy w kuchni, ale także naturalne źródło składników odżywczych i substancji korzystnie wpływających na zdrowie – podkreśliła.

Pani Alicja z kolei przyznała, że wydarzenie jest też świetną okazją do spotkania się w gronie osób w podobnym wieku i cieszenia się ze wspólnie spędzonego czasu.

– Kocham ludzi i spotkania z nimi. Jest muzyka, jest mnóstwo uśmiechu, pyszne jedzenie. Cieszmy się każdą chwilą, która jest tak bardzo ulotna. Bądźmy tu i teraz – powiedziała.

O dobrą atmosferę zadbał m.in. zespół Stowarzyszenia Bardzo Aktywna Wieś BARWA oraz zespół Maestro.

podlaskie.eu