fbpx
Wspólne ćwiczenia ratowników i strażaków w Łódzkiem
1 października 2021
Krzyże Zasługi za wkład w walkę z pandemią w Łódzkiem
22 października 2021
Pokaż wszystkie

Łódzki Bibliotekarz Roku 2020

Martyna Urbaniak z „Kostki” czyli filii nr 26  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi została zwyciężczynią, w województwie łódzkim, Konkursu Bibliotekarz Roku 2020. Nagrodę wręczyła Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. Fundatorem głównej nagrody – tabletu – był Urząd Marszałkowski.

Wyróżnienia dostało też czworo finalistów tegorocznego konkursu. Pięć pań otrzymało przyznane przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Wręczył je wicewojewoda Karol Młynarczyk. Jedenaścioro bibliotekarzy zostało uhonorowanych odznakami i dyplomami Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Zwracając się do uczestników uroczystości przewodnicząca sejmiku mówiła między innymi o znaczeniu bibliotek w trakcie pandemii. Iwona Koperska, odwołując się również do własnych doświadczeń zawodowych, zwróciła uwagę na olbrzymią rolę jaką bibliotekarze odgrywają w mniejszych ośrodkach, gdzie biblioteka jest często jedyną placówką kulturalną.

Uroczystość odbyła się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Konkurs Bibliotekarz Roku odbył się po raz jedenasty. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Celem konkursu zaś „zaprezentowanie w ogólnopolskim środowisku bibliotekarskim oraz wśród szerokiej publiczności tych pracowników bibliotek, którzy w całym roku 2020 wyróżnili się ponadstandardowymi osiągnięciami zasługując na wysoką ocenę i popularyzację swoich dokonań.” Konkurs składa się z dwóch etapów: okręgowego i ogólnopolskiego.

źródło: lodzkie.pl