fbpx

Lubelskie podpisało list intencyjny z Polsko-Izraelską Izbą Gospodarczą

Sieć Regionów Trójmorza ma nowych członków
14 czerwca 2022
Rodzinny Piknik Europejski w Kraśniku
22 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Lubelskie podpisało list intencyjny z Polsko-Izraelską Izbą Gospodarczą

Województwo Lubelskie rozpocznie współpracę w zakresie nowych technologii z Polsko-Izraelską Izbą Gospodarczą. Dzisiaj w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przedstawiciele obu stron podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Ze strony województwa dokument podpisał marszałek Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski. Z kolei Polsko-Izraelską Izbę Gospodarczą reprezentowali prezes zarządu Elroy Knebel oraz wiceprezes Hubert Drabik.

-Przez prawie tysiąc lat na ziemiach polskich mieszkali obywatele polscy narodowości żydowskiej, to historia. Co do wspólnej przyszłości to wierzę, że będą nią wysokie technologie wsparte potencjałem intelektualnym naszych uczelni mówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Celem obu stron jest m.in. wymiana informacji i doświadczeń w sektorze handlowym i gospodarczym (ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich firm), wykorzystanie funduszy z Unii Europejskiej oraz współpraca w obszarze rolnictwa, szczególnie produkcji rolnej i rolno-spożywczej. Ważnymi obszarami jest również kooperacja między instytucjami edukacyjnymi (w zakresie szkolnictwa wyższego i techniczno-zawodowego) oraz uniwersytetami i ośrodkami badawczymi w sektorze innowacji technologicznych i badań naukowych.

 

– Jesteśmy pewni, że możemy zainspirować i zrobić wiele projektów związanych ze wspieraniem innowacji w sektorze medycznym, jak również jeśli chodzi o budowanie „hubów” w agrobiznesie, które pozwolą wykorzystać wszystkie walory województwa lubelskiego – dodał Prezes Zarządu Polsko-Izraelskiej Izby Gospodarczej Elroy Knebel.

 

Lubelskie oraz Polsko-Izraelska Izba Gospodarcza liczą także na wymianę wiedzy i doświadczeń w zakresie profilaktyki, i ochrony zdrowia czy w dziedzinie turystyki, i sportu.