fbpx

Małopolanin Roku i Człowiek Roku 2023 – znamy zwycięzców

Nie żyje Miron Sycz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego
5 kwietnia 2024
Po XXX Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich
8 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Małopolanin Roku i Człowiek Roku 2023 – znamy zwycięzców

Za nami uroczystość wręczenia tytułów Małopolanin Roku 2023 i Człowiek Roku 2023. Tym razem statuetki „Małopolanina” przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski powędrowały do Krzysztofa Witkowskiego i Sobiesława Zasady.

Laureaci tytułu zostali wyróżnieni za wybitne zasługi dla rozwoju i budowania prestiżu małopolskiej i polskiej gospodarki na rynku globalnym oraz działalność społeczną i filantropijną.

Krzysztof Witkowski jest prezesem jednej z największych firm w Małopolsce Bruk-Bet dom i otoczenie, współzałożycielem i sponsorem Klubu Sportowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS, twórcą nowatorskich produktów i procesów produkcji, a także mecenasem nauki, kultury, sportu i licznych przedsięwzięć charytatywnych.

Sobiesław Zasada to założyciel Grupy Zasada, jednej z większych grup kapitałowych w Polsce, zwycięzca 148 rajdów i zdobywca 5 złotych medali za wybitne osiągnięcia sportowe, pionier polskiego automobilizmu na świecie oraz mecenas, nauki, kultury, sportu i licznych przedsięwzięć charytatywnych.

Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP uchwałami z 6 lutego 2024 przyznała natomiast tytuły Człowieka Roku 2023. Uhonorowała nimi:

  • Andrzeja Poczobuta – jako wyraz solidarności i najwyższego uznania dla heroicznej postawy, walki z dyktaturą o godność, wolność i demokrację na Białorusi.
  • Prof. Adama Strzembosza („nestora polskich prawników”) jako wyraz uznania i podziękowanie za wkład w budowanie państwa prawa i tworzenie podstaw ustrojowych demokratycznej Polski.

Na uroczystej gali w Auli Colegium Novum, która odbyła się 25 marca 2024 ,był obecny reprezentant Związku Województw RP – dyrektor biura dr Jakub Mielczarek.