fbpx
covid
Koronawirus. Najnowsze zmiany w obostrzeniach
28 stycznia 2021
pielęgniarka, serce
Kombinezony dla medyków z Kujaw i Pomorza
29 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Maseczki dla opolskich hospicjów

maseczki

Przedstawiciele ośmiu hospicjów  z całego regionu opolskiego dostali 10 000 maseczek ochronnych, które są darem z Nadrenii Palatynatu. Wkrótce hospicja mogą liczyć na kolejną pomoc.

 

Nadrenia-Palatynat, region partnerski, przekazał województwu opolskiemu 10 000 maseczek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. – Od samego początku pandemii mogliśmy liczyć na naszych przyjaciół z Nadrenii-Palatynatu i bardzo doceniamy ten gest solidarności – mówi marszałek Andrzej Buła i przypomina, że w wyniku tej międzyregionalnej współpracy m.in. umożliwiono w najtrudniejszym okresie szybki zakup nowoczesnych respiratorów wyprodukowanych w Nadrenii-Palatynacie, które już od wielu miesięcy służą pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

W tym tygodniu dotarły do Opola z Nadrenii Palatynatu maseczki ochronne typu FFP-2 i już trafiły do ośmiu hospicjów – w Opolu, Nysie, Brzegu, Zawadzkiem i Byczynie. Dziś ich przedstawiciele spotkali się w urzędzie marszałkowskim z wicemarszałkiem Romanem Kolkiem. Marszałek podkreśla, że to bardzo dobre jakościowo maseczki, więc na pewno bardzo się przydadzą. – Uznaliśmy w zarządzie województwa, że powinny być one przekazane placówkom, opiekującym się osobami przewlekle i ciężko chorymi – mówi.