fbpx
Ruszyła Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacyjności
Ruszyła Płocka Akademia Przedsiębiorczości i Innowacyjności
20 maja 2024
Linia kolejowa między Ostrowią Mazowiecką a Małkinią zostanie zrewitalizowana
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Mazowsze na Warsaw Food Expo 2024

Mazowsze na Warsaw Food Expo 2024

Stoisko samorządu Mazowsza zostało wyróżnione nagrodą podczas Targów Żywności Warsaw Food Expo Poland.

Nagrodę województwo mazowieckie otrzymało w kategorii „Produkt Targowy”. Odebrał ją dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Radosław Rybicki.

Warsaw Food Expo to jedna z wielu imprez branżowych w Polsce dedykowanych sektorowi rolno-spożywczemu. Targi mają charakter stricte biznesowy i są doskonałą platformą do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności. Jest to też świetna okazja do nawiązania relacji handlowych w ramach rynku krajowego, jak również rozwijania i zwiększania eksportu produktów.

Wśród wystawców nie zabrakło również producentów z Mazowsza. Na stoisku przygotowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie znaleźli się producenci z branży przetwórstwa mięsnego, mleczarskiego, świeżych i przetworzonych owoców i warzyw, wyrobów piekarniczych i cukierniczych, napojów i alkoholi oraz oleju.

Tegoroczna edycja targów cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których byli nie tylko konsumenci i miłośnicy dobrego smaku, ale przede wszystkim osoby zainteresowane nawiązaniem kontaktów handlowych. Mamy nadzieję, że rozmowy prowadzone podczas targów okażą się owocne i przyniosą wystawcom z Mazowsza wiele nowych kontraktów, w tym międzynarodowych.