fbpx
żeberka
Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
2 września 2021
chleb na zakwasie
Lubelskie. Lista Produktów Tradycyjnych coraz dłuższa
10 września 2021

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza na festiwal produktów tradycyjnych i regionalnych „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”, prezentującego bogactwa kulinarnego, rękodzielniczego oraz innych form aktywności kulturalnej promujących tradycje województw: lubelskiego, podkarpackiego oraz podlaskiego. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy na „Najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski” oraz „Najlepszy smak wschodnich ziem Polski”.

Celem konkursu jest:

  • popularyzowanie produktów i potraw pochodzących z trzech województw;
  • identyfikacja i zgromadzenie wiedzy o regionalnych potrawach i produktach stanowiących dziedzictwo kulinarne kuchni lubelskiej, podlaskiej oraz podkarpackiej w szczególności opartej na surowcach pochodzących z naszych regionów;
  • zapoznanie szerszego grona odbiorców z produktami i potrawami charakterystycznymi dla lubelskiej, podlaskiej i podkarpackiej kuchni regionalnej;
  • identyfikacja produktów i potraw wywodzących się z kuchni lubelskiej, podlaskiej i podkarpackiej, które mogą służyć do budowy produktu turystycznego i marki regionu.

Organizatorzy imprezy oprócz prezentacji konkursowych, przewidzieli również degustację produktów żywnościowych oraz ich sprzedaż. Na Festiwalu zaprezentuje się kilkadziesiąt wystawców z trzech województw, u których będzie można nabyć produkty żywnościowe jak i rękodzielnicze. Wydarzenie odbędzie się w dniach 4-5 września 2021r.,w godz. 10.00 -18.00 na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie a towarzyszyć mu będzie równolegle Festiwal Wina.