fbpx

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w Łódzkiem

Łódzkie wsparcie dla Ukrainy
7 października 2022
Zostań radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego
2 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Najbezpieczniejsze gospodarstwa rolne w Łódzkiem

Gospodarstwo Państwa Rokickich z Białej Rawskiej zwyciężyło na szczeblu wojewódzkim w XIX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022. W czwartek (13 października) w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie tej rywalizacji. Właściciele najbezpieczniejszych gospodarstw otrzymali Puchary Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

 

Gospodarstwo Państwa Rokickich ma ponad stuletnią tradycję. Na powierzchni około 15 hektarów hodowane są różne gatunki jabłek. Nigdy nie doszło tam do żadnego wypadku.

 

Drugie miejsce zajęli Aneta i Mariusz Mikołajczykowie z Topoli Katowej, a trzecie Marzena i Zbigniew Paluchowie z Kurowic.

 

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział prawie sto gospodarstw z Łódzkiego. Celem konkursu organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenie Rolniczego jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Oceniane było m.in. bezpieczeństwo używanych maszyn, porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i gospodarczych, warunki przetrzymywania zwierząt.

 

Wśród wręczających Puchary Marszałka i nagrody byli: Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego, oraz radni wojewódzcy: Alicja Antczak i Janusz Ciesielski.

Przed wręczeniem nagród odbyły się prelekcje dotyczące bezpiecznej pracy w rolnictwie.

Źródło i foto: lodzkie.pl