fbpx

Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii

aktualności - publikacja
Idee dla Pomorza – thinkletter regionalny
9 listopada 2020
Olgierd Geblewicz
O czym mówiono podczas Kongresu Klastrów Polskich 2020
10 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Narodowe Święto Niepodległości w czasie epidemii

flaga Polski

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych Biuro chce podtrzymać tradycję i śpiewać hymn także w tym roku – zachęca, aby śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

By to ułatwić zachęca wszystkie stacje radiowe i telewizyjne żeby 11 listopada w samo południe wyemitowały Mazurka Dąbrowskiego, aby każdy mógł w domu zaśpiewać hymn państwowy. Namawia też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać wraz z domownikami

Na mapie wydarzeń https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/?kind_event=anthem można też znaleźć miejsca, gdzie oficjalnie będzie wykonywany Mazurek Dąbrowskiego – w czasie uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Każdy może przyłączyć się do akcji i wspólnie z innymi zaśpiewać hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego w czasie uroczystości lokalnych – liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!