fbpx

 Niepodległa do Hymnu już po raz 5. Zaśpiewajmy razem 11 listopada!

Konferencja Przeminęło z węglem. Regiony górnicze w poszukiwaniu nowej energii
12 października 2022
BGK dla JST
18 października 2022
Pokaż wszystkie

 Niepodległa do Hymnu już po raz 5. Zaśpiewajmy razem 11 listopada!

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do Hymnu”, Polacy śpiewają hymn w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w akcji wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on w ponad 1000 miejsc.

Biuro Programu „Niepodległa” zachęca do organizowania wspólnego śpiewania wraz z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami, sąsiadami, z akompaniamentem lub bez. Zaprasza także instytucje szczebla samorządowego, organizacje pozarządowe, wspólnoty o różnym charakterze, także te nieformalne, równie gorąco zachęca do zorganizowania spotkania i wspólnego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Mazurek Dąbrowskiego zostanie wykonany 11 listopada również podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich wydarzeń lokalnych w kraju i za granicą.

Zachęca też organizatorów uroczystości związanych z obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu” i oznaczania na  mapie wydarzeń miejsc, które włączają się do inicjatywy. To także podpowiedź dla tych, którzy chcą znaleźć miejsce, w którym mogą zaśpiewać hymn wraz z innymi.

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęca do umieszczenia zdjęć i filmików w swoich mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu .

Materiały do wykorzystania są dostępne tutaj: Zaśpiewajmy razem 11 listopada! „Niepodległa do Hymnu” już po raz 5! – Niepodległa – stulecie odzyskania niepodległości (niepodlegla.gov.pl)