fbpx
Pieniądze na projekty społeczne NGO-sów w woj. kujawsko-pomorskim
Pieniądze na projekty społeczne NGO-sów w woj. kujawsko-pomorskim
4 września 2023
Przyznano statuetki Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku
Przyznano statuetki Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku
19 września 2023
Pokaż wszystkie

Nowoczesny sprzęt dla kujawsko-pomorskich ratowników WOPR

Nowoczesny sprzęt dla kujawsko-pomorskich ratowników WOPR

Skutery wodne, quady, drony z kamerami termowizyjnymi i inne usprawniające prowadzenie akcji poszukiwawczych i ratowniczych sprzęty przekazał w środę (6 września) kujawsko-pomorskim ratownikom wodnym marszałek Piotr Całbecki. To kolejny zakup współfinansowany ze środków unijnych naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Z satysfakcją przekazujemy ratownikom wodnym kolejny specjalistyczny sprzętmówił marszałek Piotr Całbecki. – Dziękuję za waszą ofiarną pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Jednocześnie życzę, aby wszystkie akcje ratownicze kończyły się pomyślnie, a umiejętności ratowania ludzkiego życia przydawały się tylko podczas pokazów i ćwiczeń doskonalących – dodał, zwracając się do obecnych ratowników.

– Każdy sezon letni jest dla ratowników trudny. Obserwujemy coraz więcej wypoczywających nad jeziorami i korzystających m.in. z łodzi motorowych i żaglowych, czego skutkiem jest rosnąca liczba akcji technicznych i ratowniczych. Zakupiony sprzęt stanowi dla nas ogromne wsparcie – podkreślił prezes Kujawsko-Pomorskiego WOPR Maciej Banachowski.

Partnerami wartego ponad 1,1 mln złotych projektu (dofinansowanie z RPO blisko 1 mln złotych) są:

  • WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  • Rejonowe WOPR w Bydgoszczy
  • Rejonowe WOPR w Toruniu
  • Pałuckie WOPR w Żninie
  • Wdeckie WOPR w Tleniu
  • Włocławskie WOPR
  • WOPR w Chełmnie
  • Lipnowskie WOPR
  • Nadgoplańskie WOPR.

Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w zmodernizowanej dzięki funduszom unijnym bazie WOPR w Borównie (powiat bydgoski). W spotkaniu uczestniczył także członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego konsekwentnie wspiera ratowników wodnych w inwestycjach i zakupach niezbędnego sprzętu.  Dzięki realizacji projektu szkoleniowego blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu zdobyło uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Ponadto uzyskali oni także kwalifikacje do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To umiejętności, które mogą uratować życie. 

Każdego roku samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera finansowo działalność patrolową WOPR i organizowane przez stowarzyszenie akcje profilaktyczne. W tym roku przekazano na ten cel 120 tysięcy złotych.

źródło: kujawsko-pomorskie.pl