fbpx

Nowy punkt wymazowy przy Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim

Samorząd województwa lubelskiego wspiera Ukrainę w walce z pandemią
15 kwietnia 2021
Miliony na przystosowanie ponad stu podlaskich szkół do nauczania w czasach pandemii
16 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie

Nowy punkt wymazowy przy Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim

pielęgniarka

We Wrocławiu ruszył kolejny punkt, w którym można będzie wykonać test w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Nowy punkt pobrań powstał we współpracy Łukasiewicz – PORT z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz Narodowym Funduszem Zdrowia i mieści się na parkingu siedziby UMWD przy ul. Mazowieckiej.

 

– W skutecznej walce z pandemią Covid-19 kluczową rolę – oprócz przeprowadzanej na szeroką skalę akcji szczepień – nadal ma diagnostyka i wykonywanie testów wykrywających zakażenie koronawirusem. Zdrowie Dolnoślązaków jest dla nas priorytetem, dlatego w ograniczaniu zasięgu pandemii bardzo ważne jest współdziałanie. Dziękuję Łukasiewicz – PORT za pomoc w przeprowadzaniu testów na Dolnym Śląsku. Ich dostępność i wysoka liczba wykonywanych badań jest niezwykle istotna, abyśmy mogli skutecznie chronić mieszkańców regionu – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wymazy do badań będą pobierane przez cały tydzień, w godzinach 8.00-12.00. Punkt działa w formule walk-thru, co oznacza, że można przyjść do niego pieszo. Jego otwarcie jest odpowiedzią na rosnące potrzeby diagnostyki pacjentów w ramach skierowań NFZ. W miarę dostępności miejsc możliwe jest również wykonywanie badań komercyjnych.

Punkt pobrań przy Urzędzie Marszałkowskim to już trzecie miejsce, w którym Łukasiewicz – PORT wykonuje testy na obecność koronawirusa.