fbpx
Sesja plenarna Komitetu Regionów
28 stycznia 2022
Ochrona przed skutkami wzrostu cen energii
17 lutego 2022

Co młodzi Hiszpanie z Kastylii-La-Manchy myślą o przyszłości UE? W jaki sposób obywatele Grecji chcą, aby turystyka była przyjazna dla klimatu wraz ze swoimi europejskimi sąsiadami? Jakie są wspólne priorytety obywateli Pforzheim w Niemczech i Győr-Moson-Sopron na Węgrzech, jeśli chodzi o europejskie wartości i demokrację? Jakiego wsparcia oczekują obywatele z regionów przygranicznych UE – na przykład na Dolnym Śląsku, w Karlowych Warach w Czechach i Saksonii w Niemczech?

Po prawie roku wspierania lokalnych, regionalnych i ponadnarodowych dialogów obywatelskich w kontekście Konferencji w sprawie Przyszłości Europy, nadszedł czas, aby wznowić ten projekt 23 partnerstw, 38 dialogów obywatelskich z udziałem prawie 2000 zaangażowanych obywateli, w wyniku których powstało 400 pomysłów i propozycji dotyczących przyszłości Europy!

Komitet Regionów i Fundacja Bertelsmanna zapraszają  na  internetowe wydarzenie informacyjne zaplanowane na 15 lutego g. 11:00-12:30.

Zamierzają tam podsumować wspólny projekt „Od lokalnego do europejskiego”, porozmawiać o wynikach wydarzeń i głównych wynikach oraz wymienić się opiniami na temat przyszłości konsultacji obywatelskich poza konferencją w sprawie przyszłości Europy.
Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z agendą zarejestruj się na wydarzenie.

Sesja odbędzie się w języku angielskim, za pośrednictwem ZOOM i będzie transmitowana na stronie wydarzenia. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają bezpośredni link przed wydarzeniem.