fbpx
smog
Co będzie w węglem na Mazowszu? Ruszają konsultacje
28 czerwca 2021
Najlepsze smaki Mazowsza wybrane. Miód spadziowy z Laurem Marszałka
14 lipca 2021

„Odpocznij na Mazowszu” to temat 16. już edycji konkursu fotograficznego Mazowsze bliskie sercu. Fotografowie amatorzy mogą nadsyłać swoje prace do 16 lipca br. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

 

Ten konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Mazowsza zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – W naszym regionie jest mnóstwo utalentowanych ludzi, dla których fotografia jest prawdziwą pasją. Bez względu na hasło przewodnie konkursu, co roku wpływa do nas mnóstwo prac, których poziom jest naprawdę bardzo wysoki. W tym roku temat nawiązuje do prowadzonej przez nas kampanii „Odpocznij na Mazowszu”, która ma zachęcić mieszkańców i turystów do odkrywania nowych zakątków i poznawania naszego regionu. Uczestnicy tegorocznej edycji z pewnością w ciekawy sposób zaprezentują nam swoje ulubione miejsca i podzielą się swoimi propozycjami na udany wypoczynek na Mazowszu.

 

W konkursie mogą wziąć udział fotografowie amatorzy, również niepełnoletni (za zgodą rodziców). Aby wziąć udział w rywalizacji należy zrobić zdjęcie nawiązujące do jednej z trzech kategorii:

 

  • Odpocznij na Mazowszu – Aktywnie;
  • Odpocznij na Mazowszu – z Pasją;
  • Odpocznij na Mazowszu – z Kulturą.

 

Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu tylko jedno zdjęcie, które należy przesłać drogą elektroniczną wraz z załączonymi plikami (skanem formularza zgłoszeniowego i zdjęciami) na adres: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

 

Tegoroczna edycja będzie przeprowadzona jednoetapowo. Spośród prac wykonanych i nadesłanych przez uczestników, jury oceni i wybierze 12 zwycięskich fotografii. Dodatkowo wybrane przez komisję zdjęcia wezmą udział w głosowaniu internautów, którzy w ten sposób wyłonią laureata nagrody publiczności. Głosowanie odbędzie się na stronie www.facebook.com/Mazowsze.serce.Polski. Uczestnik konkursu, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów (like’ów) otrzyma nagrodę publiczności.

 

Dla najlepszych w każdej kategorii przewidziane są nagrody finansowe: 2 tys. zł (I nagroda), 1,5 tys. zł (II nagroda) oraz 1 tys. zł (III nagroda). Ponadto trzech wyróżnionych uczestników otrzyma nagrody w wysokości 800 zł każdy, a zdobywca nagrody publiczności – internautów – otrzyma 1 tys. zł.

Dodatkowo dla laureatów konkursu Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizuje weekendowe warsztaty fotograficzne, które odbędą się we wrześniu lub październiku br. Ich forma (wyjazdowe lub on-line) będzie uzależniona od sytuacji i obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 w kraju.

Zgłoszenia należy przesłać do 16 lipca br. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie www.mazovia.pl w zakładce „Konkursy/Szkolenia/Konkursy fotograficzne”, pod nr tel. (22) 59 79 616 i (22) 59 79 532 (pn. – pt. godz. 9 – 15) lub wysyłając pytania na adres e-mail: konkurs.fotograficzny@mazovia.pl.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Związek Województw RP przypomina, że trwa właśnie letnia edycja kampanii Polskie Wakacje, której celem jest promocja krajowej turystyki. Partnerami regionalnymi inicjatywy są samorządy województw. W sierpniu odbędzie się promocja województwa Mazowieckiego.

Więcej na temat kampanii, w tym harmonogram kampanii znajdują się tutaj: #PolskieWakacje. ZWRP zachęca do wypoczynku w Polsce | Polskie Regiony