fbpx
Nadodrzańskie województwa zacieśniają współpracę. Jest porozumienie w sprawie programu ratunkowego dla Odry
30 sierpnia 2022
Opolskie. Kolejne drogi rolne z dofinansowaniem
6 października 2022
Pokaż wszystkie

Opolska nagroda jakości wręczona

Szczepan Kusibab wiceprezes zarządu ADAMIETZ sp. z o.o. oraz Łukasz Obrusznik prezes zarządu OPEX S.A., to dwóch z pięciu menadżerów, którzy otrzymali w tym roku tytuł Znakomity Przywódca.

Za nami gala XIX edycji konkursu Opolskiej Nagrody Jakości oraz XV edycji Znakomity Przywódca organizowana przez Opolską Izbę Gospodarczą.

Opolska Izba Gospodarcza corocznie powołuje kapitułę, w której zasiada m.in.: Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. W tym roku opolska kapituła przyznała 5 statuetek dla najlepszych przedsiębiorców i menadżerów województwa opolskiego.

Marszałek Andrzej Buła podkreśla, że opolskie firmy budują wartość regionu, który staje się konkurencyjny na rynkach krajowych, europejskich i światowych. –  A Opolska Nagroda Jakości to dowód na to, że dobra organizacja pracy i nowoczesne zarządzanie przynoszą najlepsze efekty. To jedno z najdłużej funkcjonujących i najbardziej ugruntowanych na rynku wyróżnień. Otrzymują je rokrocznie dobrze prosperujące firmy, samorządy i jednostki, a także wyróżniający się przedsiębiorcy i menadżerowie. Kapituła konkursu docenia zarówno przejrzystość funkcjonowania nagradzanych podmiotów, efekty ich działalności, wdrożone systemy zarządzania, jak i kunszt przywódczy kadry zarządzającej  – zaznacza marszałek.

– Konkurs ma za zadanie promować także „Znakomitych Polskich Menadżerów – Przywódców”, którzy swoją pracą przyczyniają się do ciągłego doskonalenia zarządzania organizacją. W konkursie mogą uczestniczyć Menadżerowie Znakomitych Organizacji. W tym roku mieliśmy bardzo wiele zgłoszeń. Nasi kandydaci są wskazywani przez różne instytucje. To pokazuje, że ich działania są wybitne. To jest nagroda wręczana przez bardzo szerokie gremium. Nasza nagroda jest córką Polskiej Nagrody Jakości i Europejskiej Nagrody Jakości – tłumaczy Bartosz Ryszka prezes Zarządu OIG.

Nagrodzony Łukasz Obrusznik dodaje natomiast, że nagroda rozpoznawalna jest w całej Polsce. – To ważne, że doceniane są nasze przedsiębiorstwa i promowane przez samorządy i organizacje je wspierające. Od lat współpracujemy i działamy z firmą ADAMIETZ. Najważniejsze jest podchodzić do każdego bezpośrednio. Wyrastaliśmy na rynkach zagranicznych. Wiemy, że chcąc być blisko pracownika musimy stworzyć mu twórcze warunki. Innowacyjność i tworzenie rodzinnej więzi. Nasza firma jest miejscem w którym czujemy się dobrze – mówi Łukasz Obrusznik.

Kolejne trzy statuetki dla przywódców otrzymali: Sabina Gorzkulla, wicestarosta krapkowicki, Edmund Podeszwa, prezes zarządu AGROMUND sp. z o.o. oraz Tomasz Lisiński, prezes zarządu OKS ODRA OPOLE SA.

Tradycyjnie wręczono również dziesięć statuetek laureatom Opolskiej  Nagrody Jakości  2022. Nagrodzeni to: WEEGREE, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy ZIMMERMANN z Gogolina, Energo Mechanik z Strzelec Opolskich, Pałac Sulisław, Urząd Gminy Dąbrowa, ZAMPAP z Krapkowic, ZOTT POLSKA, Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach, PPO Przedsiębiorstwo Państwowe w Strzelcach Opolskich, Grupa APN z Opola.

Źródło i foto: opolskie.pl