fbpx
Prawie 11 milionów dla opolskich szpitali
30 lipca 2021
Jabłka suszone z pieca z Opolszczyzny na liście produktów tradycyjnych
4 sierpnia 2021
Pokaż wszystkie

Opolskie wspiera inicjatywy kulturalne

podpisywanie umowy

Kolejna edycja Opolskiego Banku Talentów, festiwal Opolskie Lamy, brzeskie konfrontacje literackie Syfon czy rzeźbiarski plener artystyczny – to kilka z 23 inicjatyw, które otrzymają dofinansowanie w ramach konkursu, ogłoszonego przez Zarząd Województwa Opolskiego.

 To już drugi konkurs na inicjatywy kulturalne, ogłoszony przez zarząd województwa w tym roku. Do podziału było teraz 450 tysięcy złotych. W pierwszym półroczu kwotą 300 tysięcy złotych dofinansowano w sumie 29 projektów – były to działania w sferze muzyki, teatru, filmu oraz wsparcie tradycji regionalnych.

Teraz największą dotację – 90 tysięcy złotych – otrzyma Fundacja Master Art na druga edycję Opolskiego Banku Talentów. Bank Talentów to program adresowany do wybitnie uzdolnionej muzycznie młodzieży pochodzącej z województwa opolskiego. Organizatorem projektu jest Fundacja Master Art, a pomysłodawcą jej prezes, wiolonczelista Jakub Dubik (połowa duetu Cello Brothers). Ubiegłoroczną, udaną edycję, zakończył koncert uczestników projektu w Filharmonii Opolskiej.

45 tysięcy złotych otrzymają organizatorzy 19. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. To doroczne święto kina zaplanowane jest od 1do 9 października. Organizatorzy zamierzają zaprezentować widzom najważniejsze filmy światowej i polskiej kinematografii, planują także  liczne spotkania i warsztaty z twórcami.

Lista wszystkich dofinansowanych inicjatyw dostępna jest na stronie internetowej .