fbpx
Zachodniopomorskie wspiera kobiety
11 października 2021
Ruszyła budowa oddziałów zakaźnych przy ul. Arkońskiej w Szczecinie
20 października 2021
Pokaż wszystkie

Pomorze Zachodnie szuka pozarządowych liderów

Zaskakują pomysłami, pracowitością i chęcią niesienia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Są blisko mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego, zmieniając ich otocznie na lepsze. Które ubiegłoroczne inicjatywy organizacji pozarządowych zasługują na szczególne wyróżnienie? Trwa konkurs Marszałka Województwa „Zachodniopomorski Lider NGO 2021”. Do 31 października 2021 r. można nadsyłać zgłoszenia.

 „Zachodniopomorski Lider NGO” to konkurs marszałka województwa skierowany do organizacji pozarządowych, które aktywnie działają na rzecz mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Już od trzech lat nagradzane są w nim  wyróżniające się inicjatywy zrealizowanych przez regionalne stowarzyszenia i fundacje. W ubiegłorocznej  edycji o zwycięstwo walczyło aż 60 projektów, a jedną z nagrodzonych inicjatyw była głośna akcja Stowarzyszenia Wywrotka, która organizowała kajakowe ekopatrole.

W tym roku Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Pracownią Pozarządową, partnerem konkursu, zapraszają organizacje pozarządowe do zgłaszania zrealizowanych w ubiegłym roku inicjatyw. NGO’sy mają na to czas do 31 października 2021 r. Formularze w wersji elektronicznej lub papierowej przyjmuje koszalińska Pracownia Pozarządowa. Laureatów poznamy w trzech dobrze znanych kategoriach:

  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020; kategoria główna,
  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację zarejestrowaną w latach 2019–2020; kategoria nr 2,
  • Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację, której budżet za rok 2020 nie przekroczył 25.000 zł; kategoria nr 3.

 

Laureaci i wyróżnieni otrzymają dyplomy i nagrody finansowe od 1300 zł do 2500 zł. W tym roku zostanie też wyłoniona najlepsza inicjatywa za bezpośrednie wsparcie osób poszkodowanych w związku z pandemią – kategoria specjalna.

 

Mimo przeszkód związanych z pandemią organizacje pozarządowe po raz kolejny udowodniły, że potrafią efektywnie pracować i być blisko społecznych spraw. Pokażmy te projekty, pochwalmy się osiągnięciami i  zrealizowanymi pomysłami. Niech to będzie inspiracja do kolejnych działań – zachęca do uczestnictwa w konkursie Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 W ubiegłym roku, oprócz Stowarzyszenia Wywrotka, komisja konkursowa nagrodziła też Fundację Droga Lotha (,,Trzcińskie Spotkania z Historią 2019”), oraz  Stowarzyszenie Jadłodzielnia Szczecin (,,Ratuję – nie marnuję!”). Przyznano też wyróżnienia dla NGO’sów ze Szczecina, Koszalina, Złocieńca, Czaplinka czy Kosina (gm. Przelewice).

W roku konkurs marszałka zostanie rozstrzygnięty po raz czwarty.

Więcej informacji:

http://pracowniapozarzadowa.pl/2021/10/11/startuje-konkurs-zachodniopomorski-lider-ngo/

oraz:

http://www.wws.wzp.pl/co-slychac-w-iii-sektorze/konkurs-marszalka-zachodniopomorski-lider-ngo-2021-czekamy-na-zgloszenia-od-organizacji

 

Fot. Zdjęcie ilustracyjne, Pracownia Pozarządowa