fbpx

Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego

chleb na zakwasie
Lubelskie. Lista Produktów Tradycyjnych coraz dłuższa
10 września 2021
kredki
Poznaliśmy wyniki konkursu plastycznego „Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”
20 września 2021
Pokaż wszystkie

Posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego

15 września w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej

Posiedzenie otworzył minister Piotr Ćwik – Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP oraz Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, przewodniczący Rady.

– Dla mnie osobiście to ogromny zaszczyt i wyróżnienie być członkiem Rady ds. Samorządu Terytorialnego. Na tę funkcję zostałem powołany w maju tego roku. Rada stanowi ciało eksperckie dla Pana Prezydenta. Nasza praca pozwoli na wspólne i szerokie działania na rzecz dobra Polaków, przede wszystkim w zakresie poprawy jakości życia, a także przyczyni się do rozwoju naszego regionu i naszej Ojczyzny – mówił biorący udział w spotkaniu marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Podczas posiedzenia Rady skupiono się na kwestii likwidacji skutków klęsk żywiołowych w odniesieniu do infrastruktury istotnej dla jednostek samorządu terytorialnego, ze szczególnym uwzględnieniem dróg i infrastruktury powodziowej, a także pochylono się nad projektem ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Ponadto omówiono najistotniejsze sprawy bieżące.

źródło i foto: www.malopolska.pl