fbpx
infografika
Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych na linii frontu
27 listopada 2020
Pomoc dla śląskich szpitali
4 grudnia 2020
Pokaż wszystkie

Powstał szpital tymczasowy w Opolu

szpitalne łóżka

Szpital tymczasowy przygotowany w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Opolu został formalnie oddany do użytku. Gotowe są miejsca dla pacjentów, cała niezbędna instalacja.

6 mln zł – tyle do budowy tego obiektu  Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego dołożył z funduszy unijnych.

Oprócz dostosowania powierzchni wystawienniczej na potrzebę tymczasowego szpitala, zbudowano na placu przed CWK lądowisko dla helikopterów. Gotowe są też kontenery, w których mogą przebywać i odpoczywać lekarze. Część dla pacjentów jest już w pełni przygotowana na ich przyjęcie.

Jak mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła, pieniądze na walkę z COVID-19 były przekazywanie niejednokrotnie po kilkudziesięciu godzinach od skierowania prośby do Komisji Europejskiej. Do tej pory suma pomocy samorządu województwa dla opolskich placówek ochrony zdrowia w walce z pandemią wyniosła ponad 129 milionów złotych. Marszałek w trakcie oddania do użytku budynku dziękował wszystkim zaangażowanym w walkę z COVID-19. – Od początku współpracujemy z wojewodą opolskim, lekarzami, dyrektorami jednostek służby zdrowia. Pomagamy wszystkim szpitalom, niezależnie od ich statusu prawnego. Nikt nie może być pominięty pod względem możliwości skorzystania z wyposażenia i zakupu sprzętu – mówił marszałek Andrzej Buła.

Źródło i foto: opolskie.pl