fbpx
Wielkopolska na targach SIAL Paris 2022
31 października 2022
Marszałek nagrodził zwycięzców plebiscytu Łączy nas WIELkopolskiE
10 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Promocja Wielkopolski

Udział w targach TTG w Rimini, gdzie promowała się Wielkopolska, był głównym celem wyjazdu studyjnego sejmikowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki, który odbył się 12-14 października.

 

TTG to największe targi turystyczne dla tej branży we Włoszech, na których spotykają się co roku dostawcy usług, specjaliści technik marketingowych, dziennikarze i blogerzy. Wielkopolska promowała się tam na stoisku organizowanym przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie. Oprócz tradycyjnej ekspozycji zorganizowano specjalne spotkanie dla branży turystycznej z degustacją wielkopolskich produktów (rogali świętomarcińskich, andrutów, syropu z hyćki, cydrów). W tym, cieszącym się dużym zainteresowaniem zwiedzających, wydarzeniu wzięli udział sejmikowi radni, na czele z przewodniczącą sejmiku Małgorzatą Waszak-Klepką oraz członkami wspomniane komisji.

 

Podczas wyjazdu członkowie delegacji mieli też okazję zapoznać się z konkretnymi włoskimi rozwiązaniami dotyczącymi funkcjonowania różnych obszarów turystyki. Wizyta w Wenecji miała na celu weryfikację uregulowań ograniczających zjawisko overtourismu. Pobyt w Ferrarze umożliwił prześledzenie dostosowania historycznego centrum wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO do potrzeb turystów, w tym z zastosowaniem sieci ścieżek rowerowych. Z kolei funkcjonowanie kumultatywnego biletu wstępu do atrakcji turystycznych było rozwiązaniem podpatrywanym w Rawennie. Innym obserwowanym rozwiązaniem systemowym było wdrażanie projektu „San Marino for all” – trwającego od 2010 r. procesu dostosowywania tego miasta do potrzeb turystyki dostępnej.

źródło i foto: UMWW