Lubelskie – idealne na jesień. Wschodnia część powiatu puławskiego
29 października 2023Lubelska wizyta studyjna z przedstawicielami Ukrainy
13 listopada 202330 października ruszył nabór do realizowanego od 2007 roku projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Obecnie 99 przedsiębiorstw z regionu posiada zastrzeżony znak towarowy Marka Lubelskie. Wśród nich są firmy z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjno-mechanicznej, budowlanej, odzieżowej, branży IT oraz ogrodniczej. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 listopada 2023 roku.
Podstawowym warunkiem udziału w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie jest prowadzenie działalności na terenie województwa lubelskiego co najmniej od 24 miesięcy. Przystąpienie do projektu jest bezpłatne.
Organizatorem i wyłącznym właścicielem praw majątkowych do zastrzeżonego znaku towarowego Marka Lubelskie jest Województwo Lubelskie z siedzibą w Lublinie.
– Zachęcam przedsiębiorców do udziału w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie. Otrzymanie certyfikatu jest równoznaczne z dołączeniem do grona firm, których produkty i usługi są wizytówką województwa lubelskiego w kraju i za granicą – przekonuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.
W 2023 roku do grona Laureatów projektu gospodarczego Marka Lubelskie dołączyli:
- BiGrim Grzegorz Maryniowski
- Rigiel Sylwia Wnuk (marka Chełmska Palarnia Kawy Light Roast)
- PINUM Rafał Pikul (marka DEERHORN)
- Darex Producent Koszul Sp. z.o.o. Sp. K.
- GNIECKI s.c.
- GREEN SORT Sp. z o.o.
- Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
- RST Roztocze Sp. z o.o.
- Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka Elżbieta Buła
- Agnieszka Sienkiewicz Winnica Sienkiewicz.
Celem projektu gospodarczego Marka Lubelskie jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego. Projekt pomaga budować lokalny patriotyzm, wspierać działania proinwestycyjne, proeksportowe oraz rozwój gospodarczy regionu, podnosić konkurencyjność lokalnych przedsiębiorstw, promując regionalne produkty i usługi. Marka Lubelskie wykorzystuje marketingowy efekt miejsca pochodzenia (ang. place of origin effect) polegający na oddziaływaniu miejsca pochodzenia danego produktu/usługi na dokonywanie wyboru przez konsumentów.
Udział przedsiębiorstwa w projekcie należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia rejestracyjnego wraz z załączonym wyciągiem z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub zaświadczeniem o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wypełniony formularz zgłoszenia rejestracyjnego należy składać:
- osobiście w punkcie kancelaryjnym (p. 072) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie przy ul. Artura Grottgera 4, w godz. 7:30-15:30 lub
- za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi pocztowe na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie Departament Gospodarki przy ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin lub
- elektronicznie na adres: marka@lubelskie.pl – Wniosek wraz z załącznikami opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Korzyści dla przedsiębiorstwa z udziału w projekcie gospodarczym Marka Lubelskie:
- Uzyskanie certyfikatu Marka Lubelskie,
- Prawo do posługiwania się zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie,
- Prawo do umieszczania znaku towarowego Marka Lubelskie na produktach/usługach, siedzibie firmy, materiałach promocji przedsiębiorstwa i w mediach.
źródło: lubelskie.pl