fbpx

Samorząd Mazowsza pomaga w remoncie dwóch dróg w gminie Gołymin-Ośrodek

Nawet 2400 kierowców skorzysta ze szkoleń na Torze Modlin
5 listopada 2021
lekarz
Młodzi medycy z Mazowsza nadal z szansą na stypendium
19 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Samorząd Mazowsza pomaga w remoncie dwóch dróg w gminie Gołymin-Ośrodek

Ponad 1,1 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego pomoże w budowie oraz remoncie dróg w gminie Gołymin-Ośrodek. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wójt gminy Adam Budek oraz skarbnik gminy Ewelina Stawińska.

Ulica Rynek w Gołyminie-Ośrodek

Inwestycja będzie polegała na położeniu nowej nawierzchni ulicy. Powstaną miejsca parkingowe. Zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie. Pojawią się obiekty małej architektury oraz zieleń. Nowa kanalizacja deszczowa, która powstanie w ramach przedsięwzięcia, zapobiegnie zalewaniu okolicznych zabudowań, co miało miejsce w latach ubiegłych.

Nowa droga to większy komfort jazdy i jakość życia społeczności lokalnej, ale przede wszystkim poprawa płynności ruchu i bezpieczeństwa oraz zwiększenie dostępności do obiektów użyteczności publicznej.

Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1 mln zł z Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wartość inwestycji to 2 mln zł.

 

Przebudowa drogi gminnej Nr 120453W relacji Konarzewo-Sławki – Konarzewo-Marcisze – Mierniki

Wsparcie Mazowsza pozwoliło na kontynuowanie przebudowy dalszego odcinka drogi gminnej nr 120453W. Przebudowano odcinek o długości blisko 1 km. Prace polegały na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni jezdni poprzez wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o szerokości ok. 4 m wraz z poboczami o szerokości do 0,75 m.

Najważniejszy efekt realizacji zadania to zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców. Drogą prowadzony jest jedyny w tej okolicy przewóz dzieci autobusem szkolnym.

Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 151 tys. zł z Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Wartość całkowita zadania to 251 tys. zł.