fbpx

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansowuje Uzdrowisko

Dolnośląskie Forum Ekonomiczne w Karpaczu o “Europie u progu zmian”
Dolnośląskie Forum Ekonomiczne w Karpaczu o “Europie u progu zmian”
11 września 2023
W Karpaczu zebrał się Zespół Ekspercki ds. Europejskiej i Krajowej Polityki Strukturalnej
20 września 2023
Pokaż wszystkie

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansowuje Uzdrowisko

Samorząd Województwa Dolnośląskiego dofinansowuje Uzdrowisko

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał „Uzdrowisku Lądek – Długopole” S.A. już przeszło 10 mln złotych na inwestycje budowlane w Lądku Zdroju.

Uzdrowisko Lądek – Długopole S.A. to jedna z najsprawniej rozwijających się spółek uzdrowiskowych na Dolnym Śląsku. Corocznie przyjmuje od 15 do 20 tysięcy pacjentów, oferując szeroką gamę zabiegów, których w 2022 roku Spółka wykonała prawie 700.000. W poniedziałek, 11. września w Zdroju Wojciech odbyła się konferencja prasowa Grzegorza Macko – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Joanny Walaszczyk – Prezesa Uzdrowiska Lądek – Długopole S.A.

Cały czas inwestujemy w naszą uzdrowiskową perełkę, jaką jest Zdrój Wojciech. W tym roku, dzięki funduszom przekazanym przez samorząd województwa dolnośląskiego zakończono remont elewacji. Ponadto dzięki 2 mln dokapitalizowaniu możliwe będzie rozpoczęcie prac budowlanych wewnątrz budynku – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Jedną z kluczowych inwestycji jest modernizacja szpitala uzdrowiskowego Jubilat, która obejmuje modernizację bazy i termomodernizację. Pozwoli nam to na poprawę efektywności energetycznej budynku oraz jakości udzielanych świadczeń – podkreśla Joanna Walaszczyk. – Od wielu lat szpital uzdrowiskowy Jubilat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kuracjuszy, dlatego jednym z istotnych etapów jego modernizacji jest wymiana balkonów. Zwiększy to bezpieczeństwo i komfort korzystania z walorów oferowanych przez bazę hotelową – dodaje Prezes Uzdrowiska.

Dziękuję całemu zespołowi Uzdrowisko Lądek – Długopole S.A., na czele z Panią Prezes Joanną Walaszczyk za realizację zadań podnoszących bezpieczeństwo zdrowotne Dolnoślązaków. W ostatnim czasie do dolnośląskich uzdrowisk płyną duże środki – ze strony samorządu województwa będziemy je wspierać maksymalnie jak to możliwe – dodaje Grzegorz Macko.

Zakończenie obecnych prac inwestycyjnych planowane jest na koniec grudnia 2023 roku.

źródło: umwd.dolnyslask.pl


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!