fbpx

Śląskie zaprasza do udziału w Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Obradował Sejmik Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego
17 maja 2022
Śląskie. II Wojewódzka Konferencja Senioralna i Targi Seniora
14 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Śląskie zaprasza do udziału w Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego

Województwo Śląskie zaprasza do udziału w XX Międzynarodowym Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego. Spotkanie odbędzie się 24-30 lipca br. w Münster (Nadrenia Północna-Westfalia) w Niemczech.

Temat przewodni tegorocznego szczytu brzmi „Warsztat przyszłości miasto-wieś-mobilność – Jak chcemy żyć w naszych regionach?” Celem warsztatów przyszłości jest wspólne wypracowanie wizji życia teraz i w najbliższej przyszłości oraz zainicjowanie możliwości przenoszenia modeli dla własnego regionu poprzez indywidualną aktywność oraz procesy demokratyczne.

Zaproszenie skierowane jest do osób w wieku 18-23 lata, otwartych na kontakty i wymianę doświadczeń z rówieśnikami z Polski, Niemiec i Francji. Poszukiwani są młodzi ludzie cechujące się kreatywnością i gotowością do współpracy oraz wysoką motywacją do działania, posiadające doświadczenie w aktywności społecznej, zainteresowane tematem spotkania oraz tematyką współpracy europejskiej.

Wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego (mile widziana znajomość języka niemieckiego i francuskiego).

W trakcie trwania imprezy uczestnicy biorą udział w warsztatach tematycznych, debatach samorządowo-pozarządowych czy spotkaniach z przedstawicielami władz politycznych. Szczyt zakończy wspólna debata z udziałem przedstawicieli władz trzech regionów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zgłoszenia można dokonać tylko i wyłącznie poprzez formularz: www.trojkatweimarski.pl/zgloszenia/

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 24 czerwca.

Grafika Regionalny Trójkąt Weimarski | Facebook