fbpx

Sportowe wydarzenia 2021 na Stadionie Śląskim

Śląskie uczelnie wyższe chcą się rozwijać
6 sierpnia 2021
Z Krajowego Forum Transformacji Polskich Regionów Górniczych
17 września 2021

Bieżący rok obfituje w sportowe wrażenia na Stadionie Śląskim. W ciągu kilku miesięcy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się cztery wielkie imprezy.

W trakcie konferencji prasowej podsumowano sportowy rok na Stadionie Śląskim i zakończony właśnie Memoriał Kamili Skolimowskiej. W spotkaniu uczestniczyli: marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski i wybitni polscy lekkoatleci: Maria Andrejczyk, Piotr Małachowski i Paweł Fajdek.

„Ten rok jest dla Królowej Sportu wspaniały i cieszę się, że zamykamy go w tak spektakularny sposób. To kolejny etap w rozwoju i promocji lekkiej atletyki. Wczoraj głód sportowych wrażeń był bardzo widoczny, a doping kilkudziesięciu tysięcy kibiców podczas całych zawodów niósł się pod dachem Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, dając ogromne wsparcie sportowcom. Zorganizowaliśmy cztery wielkie imprezy w czasie, kiedy na całym świecie niewielu odważyło się gościć tak duże wydarzenia. Trzeba podkreślić, że pod względem obsady zawodników i liczby kibiców na trybunach jesteśmy dziś lepsi, niż 5 miast gospodarzy zawodów z cyklu Diamentowej Ligi. Żaden mityng w tym roku nie zgromadził takiej liczby kibiców jak wczorajszy memoriał. Memoriał Kamili Skolimowskiej jest na 10 miejscu w rankingu Światowej Organizacji Lekkoatletycznej. Memoriał awansował aż o 8 miejsc. Jesteśmy też na 8 miejscu, jeśli chodzi o obsadę. To powód do dumy. To efekt pracy zespołowej, za którą dziękuję. Nie zatrzymujemy się, mamy ambitne plany i udowadniamy, że Stadion Śląski to najlepsze miejsce, by gościć gwiazdy światowego sportu” – stwierdził marszałek Jakub Chełstowski.

Obecni podczas konferencji sportowcy podkreślali, że Stadion Śląski jest jednym z najlepszych obiektów lekkoatletycznych na świecie i wśród zawodników cieszy się coraz większą popularnością.

Zwieńczeniem lekkoatletycznego sezonu na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym był zakończony właśnie Memoriał Kamili Skolimowskiej, w trakcie którego kariery zakończyło troje wybitnych reprezentantów Polski: Piotr Małachowski, Joanna Fiodorow i Kamila Lićwinko. Podczas wydarzenia padło wiele znakomitych rezultatów, a na trybunach Stadionu Śląskiego pojawiło się w trakcie całej imprezy 35 tys. osób.

Przypomnijmy, że w maju na Stadionie Śląskim odbyły się dwie wielkie imprezy międzynarodowe – Mistrzostwa Świata Sztafet – World Athletics Relays Silesia i Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, w których tytuł mistrzowski obronili reprezentanci Polski. Obie imprezy zostały bardzo dobrze ocenione przez światową federację lekkoatletyczną, czego efektem jest przyznanie organizacji Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w 2028 roku.

Ostatnim przetarciem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, podczas których polscy lekkoatleci zdobyli dziewięć medali, był 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zawody w Kotle Czarownic odbyły się 20 czerwca 2021 roku, a na trybunach mogli wreszcie zasiąść kibice.

źródło i foto: UMWS