fbpx
Podkarpackie. Dyskusje na temat ROF
24 stycznia 2023
Nowe pojazdy dla bieszczadzkich jednostek straży pożarnej
6 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Sprzęt medyczny dla podkarpackiego pogotowia

Podkarpackie Stacje Pogotowia Ratunkowego otrzymały nowe ambulanse oraz sprzęt medyczny. Samochody zostały przekazane uroczyście przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim.

Zakupione ambulanse, doposażenie w specjalistyczny sprzęt to ważne inwestycje w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców na przestrzeni ostatnich lat – mówił wicemarszałek Piotr Pilch podczas przekazania ambulansw oraz sprzętu medycznego dla stacji pogotowia ratunkowego w Rzeszowie i w Krośnie.

W uroczystości obok wojewody podkarpackiego Ewy Leniart i wicemarszałka województwa Piotra Pilcha uczestniczyli także m.in. posłowie na sejm Teresa Pamuła i Andrzej Szlachta, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski oraz dyrektor Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie Joanna Bukowczyk.

 

Zakupiono również m.in. 2 respiratory oraz 22 agregaty prądotwórcze o mocy od 4 KW do 7,5 KW. Województwo otrzymało z budżetu państwa kolejne środki na dofinansowanie zakupu sprzętu dla zespołów ratownictwa medycznego. Kwota 900 tys. zł rozstała rozdysponowana w następujący sposób: 

  • po 300 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie i dla Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów, wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych);
  • po 100 tys. zł dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku na zakup wyposażenia medycznego i agregatów prądotwórczych pozwalających na zapewnienie ciągłości pracy podczas przerw w dostawie energii elektrycznej.

Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu wymaga nieustannych nakładów na funkcjonujący w naszym województwie system ratownictwa medycznego. Doposażenie funkcjonujących zespołów jest niezwykle istotne. W ubiegłym roku, z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, ponad 7 milionów złotych przeznaczone na wydatki inwestycyjne, w tym m.in. na zakup nowych ambulansów – powiedziała wojewoda Ewa Leniart.

Ponadto w celu sfinansowania  zakupów Samorząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył na ten cele 220 tys. zł.

źródło i foto: podkarpackie.pl