fbpx

Strażacy z Wieliczki zyskali nowoczesną remizę

Zakończyło się Krynica Forum 2023
Zakończyło się Krynica Forum 2023
19 września 2023
Po I Kongresie Energetyki Rozproszonej
Po I Kongresie Energetyki Rozproszonej w Krakowie
29 września 2023
Pokaż wszystkie

Strażacy z Wieliczki zyskali nowoczesną remizę

Strażacy z Wieliczki zyskali nowoczesną remizę

W Wieliczce uroczyście otwarto nowoczesny obiekt Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki tej ważnej inwestycji podniesie się poziom bezpieczeństwa w regionie. 

Niech nowa siedziba służy wielickim strażakom. Dzięki Wam mieszkańcy Powiatu Wielickiego mogą czuć się bezpiecznie. Dziękuję Pani Poseł Urszuli Ruseckiej oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Wielickiego Tomaszowi Tomali za ich zaangażowanie w realizację tego ważnego dla regionu zadania – mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Nowa siedziba Państwowej Straży Pożarnej to nie tylko nowoczesny budynek, ale także wyposażenie i technologie na najwyższym poziomie. Budynek składa się z nowoczesnych pomieszczeń szkoleniowych, sal konferencyjnych, magazynów na sprzęt ratowniczy oraz przestrzeni biurowej. Wyposażenie techniczne obejmuje specjalistyczny sprzęt gaśniczy, pojazdy specjalistyczne i wiele innych niezbędnych narzędzi.

Oddana do służby inwestycja nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa w regionie, ale również stwarza możliwości dla rozwoju strażackiej wiedzy i umiejętności. Będzie to miejsce, w którym strażacy będą mogli uczestniczyć w kursach specjalistycznych i wymieniać doświadczenia.

Warto podkreślić, że w tym miejscu – w nowoczesnej bazie, dyżurują również ratownicy medyczni i karetki z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: minister z Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, ministrowie Andrzej Adamczyk i Włodzimierz Bernacki, posłowie RP: Urszula Rusecka, Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka oraz wicemarszałek Łukasz Smółka.

źródło: malopolska.pl


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!