fbpx
Postulaty Zarządu Województwa Lubuskiego
3 listopada 2021
O energetyce w Lubuskiem
19 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Stypendyści Lubuskich Talentów

65 uczniów szkół podstawowych i 75 licealistów 9 listopada zostało stypendystami Lubuskich Talentów. Łącznie w tym roku przyznano 340 stypendiów.

– Chcielibyśmy was nagrodzić za ciężką pracę w poprzednim roku szkolnym, który był wyjątkowo trudny przez pandemię. Przeszliście jednak ten okres wzorowo, za co dziękuję wam i waszym rodzicom, którzy was mocno wspierali. Dziękuję również nauczycielom, bo to jest jedyny program stypendialny w Polsce, gdzie nauczyciele otrzymują również wsparcie za to, że mają pod swoją opieką tak zdolnych uczniów – mówi wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki, wręczając stypendia najbardziej utalentowanym lubuskim uczniom.

To już trzecia edycja programu Lubuskie Talenty. W tym roku wpłynęło ponad 700 wniosków od najzdolniejszych lubuskich uczniów. Wsparcie finansowe otrzymało 149 osób ze szkół podstawowych i 209 z liceów. – To jest trzecia edycja największego programu stypendialnego województwa lubuskiego. W tym roku ponad 3 mln zł trafi do lubuskich uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących. Jest to wielki sukces, którego nie byłoby bez wsparcia unijnego. Będziemy się starali kontynuować ten program w nowej perspektywie. Jego kształt będzie przedmiotem negocjacji z Komisją Europejską. A od września ruszamy z pilotażowym programem wsparcia szkół zawodowych i technicznych. To będzie takie uzupełnienie do tego programu – wyjaśnił wicemarszałek Porycki.

W ramach projektu współfinasowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 stypendyści szkół podstawowych otrzymają comiesięcznie 600 zł, a uczniowie liceów ogólnokształcących 800 zł. – Bądźcie ambasadorami lubuskich talentów, przekonujcie swoich rówieśników, że dzięki pracy sukces jest możliwy. Mam nadzieję, że to stypendium wykorzystacie na rozwijanie swoich pasji – mówił marszałek Porycki.

Wyróżnionym uczniom pogratulowali także radni województwa: Aleksandra Mrozek oraz Grzegorz Potęga.