fbpx

Świąteczne warsztaty dla podopiecznych fundacji „Tulipan” z Pomorza Zachodniego

Kolejne zachodniopomorskie szkoły z grantami. Są środki na zajęcia dla uczniów
1 grudnia 2021
Narada marszałka zachodniopomorskiego z dyrektorami lecznic. Szpitale w czwartej fali pandemii
9 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Świąteczne warsztaty dla podopiecznych fundacji „Tulipan” z Pomorza Zachodniego

Fundacja resocjalizacji i readaptacji społecznej „Tulipan” ze Szczecina ze ma specjalną, świąteczną ofertę dla rodzin. Zaplanowano bożonarodzeniowe warsztaty oraz indywidualne spotkania ze specjalistami. Na realizację projektu organizacja pozyskała „mały grant” z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

Fundacja „Tulipan” od lat wspiera rodziny osób osadzonych oraz opuszczających zakłady karne. Organizacja w Szczecinie prowadzi Ośrodek i Punkt Pomocy Postpenitencjarnej dla skazanych, byłych skazanych i ich rodzin. Zrealizowała już ponad 80 autorskich programów  z zakresu pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej, zawodowej, profilaktycznej, motywacyjnej oraz wspierającej rodziny. W listopadzie pozyskała „mały grant” z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego na przeprowadzenie programu „Świąteczny czas z Tulipanem” dla rodzin korzystających ze wsparcia organizacji, w ramach prowadzonego już projektu „Rodzina TULIPANA”.

 

–  Święta powinny być dla każdego czasem obfitym w radość, miłość, bliskość, dlatego chcemy aby nasze rodziny poczuły ciepło w sercu, ciesząc się z wizyty Mikołaja, śpiewając wspólnie kolędy, uczestnicząc w kreatywnych warsztatach, jedząc pierniki i rozpakowując prezenty. Wierzymy, że każde taka aktywność otwiera ludzi na zmiany i motywuje do działania, a w końcu to Święta … magiczny czas – mówi prezes fundacji Tulipan Monika Skrzetuska.

 

Organizacja zaplanowała w ramach całej akcji – wizytę świętego Mikołaja, wspólne śpiewnie kolęd, paczki świąteczne dla dzieci i inne atrakcje świąteczne. W spotkaniu będą uczestniczyć także specjaliści fundacji oraz animatorzy, którzy zorganizują kreatywne warsztaty dla uczestników. Dodatkowo oferowane będzie indywidualne wsparcie, mającego za zadanie pomóc rodzinom zwiększyć ich aktywność, nauczyć lepszej samoorganizacji czy nadać kierunki do dalszego rozwoju.

Wsparciem zostanie objętych osób ok. 20 rodzin, w tym prawie 30 dzieci.

Projekt skierowany jest do mieszkańców 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego: goleniowskiego, gryfickiego, stargardzkiego oraz Miasta Szczecin.

Dotację przyznano w trybie pozakonkursowym. Wynosi ona 10 tys. zł.